III Халықаралық ғылыми-практикалық конференцияның қорытындысы “Ұлы дала логистикасы”

2022 ж.20 сәуірде “Тұран” университетінде “Ұлы дала логистикасы” атты III Халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті, оның тақырыбы бизнестегі цифрлық жаңғырту болды. Конференцияны “Маркетинг және логистика” кафедрасы ұйымдастырды және онлайн/офлайн форматында өтті.

Аталған іс-шараның мақсаты логистикалық процестерді жетілдіруге бағытталған және Қазақстан экономикасының түрлі салаларындағы ұйымдардың ресурстарын оңтайландыруға ықпал ететін шешімдер кешенін қалыптастыру болды.

Іс-шараның міндеттері логистика және жеткізу тізбегін басқарудың өзекті мәселелерін талқылау және маркетинг және логистика, экономика және менеджмент саласындағы түрлі ғылыми мектептердің өкілдері ғалымдардың алған ғылыми нәтижелеріне сыни талдау жасау болды.

Конференцияға қатысушыларға стратегиялық даму, ғылым және инновация жөніндегі проректор Разакова Дина Ибрагимовна, экономика факультетінің деканы Биктеубаева Алия Сармановна, Сібір логистикалық ассоциациясының президенті, Ресей инженерлік академиясының корреспондент-мүшесі Лукиных Валерий Федорович құттықтау сөз сөйледі. Красноярск мемлекеттік аграрлық университетінің “логистика” кафедрасы. Красноярск қ. (Ресей), Королев Василий Валентинович, “Трансал “Фрахтовая компания” ЖШС директоры (Қазақстан).

Лукиных Валерий Федорович мемлекеттік және муниципалды қажеттіліктер үшін азық-түлік жеткізу тізбегінің желілік моделін ұсынды; Королев Василий Валентинович логистикалық оқытудағы жеткізу тізбегін басқару мәселелерін атап өтті.

Конференцияға қатысушылар қатарына сондай-ақ:

• Быкадоров Сергей Александрович – э.ғ. д., Сібір мемлекеттік қатынас жолдары университетінің профессоры. Новосибирск қ., Ресей, Шығыс Ресейдің көліктік-инвестициялық жобалары таныстырылды;
  • Кегенбеков Жандос Кадырханович – т.ғ.к., Қазақстан-Неміс университетінің доценті, инжиниринг және ақпараттық технологиялар факультетінің деканы, Алматы қ., Қазақстан, “ЖКУ логистикалық инновациялық хабы: серіктестер үшін мүмкіндіктер”тақырыбында баяндама жасады.;
  • Куренков Петр Владимирович – э.ғ.д., Ресей көлік университетінің профессоры (РУТ (МИИТ)). Мәскеу қ., Ресей “вакуумдық магнит-левитациялық көліктің бөлек пункттері”тақырыбындағы баяндамасымен;
  • Халов Андрей – “Рояль Кусто” брендинг компаниясының директоры, қаптама дизайны және бренд-стратегия бойынша сарапшы, әр түрлі көздерден деректерді ағынмен өңдеу және салыстыру туралы ақпаратты ұсынды;
  • Швалов Павел Григорьевич – э.ғ. к., Красноярск мемлекеттік аграрлық университетінің доценті. Красноярск қ., Ресей, мезожүйелердің логистикалық инфрақұрылымын қалыптастырудың әдістемелік тәсілін ұсына отырып;
  • Гожахметова Мадина – жүк авиатасымалын ұйымдастырудағы инновациялық технологиялардың тұсаукесерімен азаматтық авиация академиясының магистранты;
  • Тойымбетова Салтанат – Алматы қ., Satbayev University студенті, Интеллектуалды көлік жүйелері туралы айтып берді;
  • Турсынбекова Айдана – “Тұран” университетінің студенті, Алматы қ., Қазақстан логистика саласындағы цифрлық технологиялардың тұсаукесерімен.

Спикерлер ұсынған ақпарат аудиторияның қызығушылығын тудырды, әр сөз сөйлеу белсенді талқылаумен қатар жүрді.

Конференция қорытындысы бойынша материалдар жинағы шығарылады.