«Тұран» университеті студенттерінің Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің еңбек сіңірген қызметкерімен кездесуі

2023 жылы 16 ақпан «Тұран» университетінде «Тұран» университетінің студенттерінің Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшісі, Қазақстан Республикасы Дипломатиялық қызметінің еңбек сіңірген қызметкері, тарих ғылымдарының кандидаты Смагулов Агыбай Дынкеновичпен кездесуі өтті. Агыбай Дынкенович «Дипломатты қабылдаушы елді зерттеу әдістемесі» тақырыбында дәріс оқыды. Кездесу барысында спикер дипломатиялық қызметтегі тәжірибесіне, мемлекетаралық қатынастар жүйесін қалыптастырудың ерекшеліктеріне және олардағы дипломаттың рөліне тоқталды. Студенттер бұл кездесуге үлкен қызығушылық танытып, болашақ халықаралық қатынастар мамандары ретінде қалыптасуына пайдалы тәжірибе жинақтады. Кездесуді «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасы Дипломат клубы аясында ұйымдастырды.

Смагулов Агыбай Дынкенович Қазақстан Республикасының Иран Ислам Республикасындағы Елшілігінің кеңесшісі, Қазақстан Республикасының Ауғанстан Ислам Республикасындағы Төтенше және Өкілетті Елшісі, Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасындағы Төтенше және Өкілетті Елшісі қызметін атқарды. Тәжікстан Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Ерекше тапсырмалар жөніндегі елшісі Ауғанстан мәселелеріне және халықаралық терроризм мен экстремизмге қарсы күреске жетекшілік етті. 2018 жылдан 2020 жылға дейін Минск қаласында орналасқан ТМД Атқару комитеті төрағасының орынбасары болды.

Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен А.Смагуловке Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшісі жоғары дипломатиялық дәреже және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің бұйрығымен «ҚР Төтенше және Өкілетті Елшісі» атағы берілді. Қазақстан Республикасы Дипломатиялық қызметінің еңбек сіңірген қызметкері».