Туризм мамандары: кәсіп және мектеп

«Тұран» университетіндегі «Туризм» білім беру бағдарламасының ерекшелігі – «Туристік-спорттық дайындық» пәнінің болуы. Бұл пәнді студенттерге  педагогика ғылымдарының докторы, профессор, тау туризмі бойынша КСРО спорт шебері, спорттық туризм бойынша ҚР халықаралық дәрежедегі спорт шебері, ҚР еңбек сіңірген туризм нұсқаушысы, спорттық туризм бойынша халықаралық санаттағы төреші, «Тұран» университетінің Туризм ғылыми-зерттеу институтының директоры, «Туризм және сервис» кафедрасының профессоры Вуколов Владимир Николаевич өткізеді.

Сабақтар Іле Алатауының солтүстік сілемінің аудандарында, Алматы өзені – терренкур, Ким-Асар өзені – Ким-Асар өткелі, Бутаковка өзені бойынша өтеді. Спорттық туризм үнемі өзін-өзі жетілдірумен, белсенді әлеуметтік және кәсіби қызметті жүргізу үшін дене белсенділігі мен денсаулық деңгейін жоғарылатумен сипатталады. «Тұран» университетінің студенттері спорттық және тау туризмі бойынша түрлі жарыстар мен чемпионаттарда бірнеше рет жүлделі орындарға ие болды. Бағдарламада- болашақта туған өлкеге саяхаттаудың нақты тәжірибесіне ие болатын студенттерді бастапқы даярлау Құзыретті туроператорлар, яғни ішкі және келу туризмі үшін бәсекеге қабілетті бағдарламалар құра алатын мамандар бола алады.