«XXI ғасыр туристі» зияткерлік ойыны

2022 жылдың 22 сәуірінде «Тұран» колледжінің 1-2 курс білім алушылары үшін «Туризм және сервис» кафедрасының оқытушылары «XXI ғасыр туристі» интеллектуалдық ойынын өткізді. Ойын 4 блоктан тұрды: бірінші блокта әлем астаналарын жылдамдықпен айту. Екінші блок санаттар бойынша ішкі және шығу туризмге арналды: сұрақ неғұрлым күрделі болса, соғұрлым дұрыс жауап үшін жоғары балл қойылды. Үшінші блок жауап нұсқалары жоқ ашық сұрақтардан құрылды. Қорытынды төртінші блокта студенттер Грузияға сапар бағдарламасын әзірлеп, туроператор рөлінде өнер көрсетті. Турды әзірлеу кезінде студенттер командаларға бөлісті, әр команда белгілі бір жұмыс бөлігіне жауап берді: бір команда саяхат кезінде тамақтануға жауапты болды, екіншісі эконом-класстан люкске дейінгі қонақ үйлерді ұсынды, үшінші команда Грузия астанасына әуе қатынасының ең тиімді жолдарын зерттеді, төртіншісі экскурсиялық бағдарламалар жасады, ал бесінші команданың алдында турды рәсімдеу кезінде барлық туристік формальдылықтарды ескеру міндеті тұрды.

Осылайша, ойын түрінде білім алушылар туроператордың функционалдық міндеттерімен танысты.