«IMA – 2022 «INFORMATICS. MATHEMATICS. AUTOMATION – 2022» Халықаралық ғылыми техникалық конференция

Тұран университетінің “цифрлық технологиялар және өнер” факультеті Сумы мемлекеттік университетінің, Астана Халықаралық университетінің электроника және ақпараттық технологиялар факультетімен; Ақпараттық технологиялар және инженерия жоғары мектебімен; Алматы энергетика және байланыс университетімен бірлесіп, 2022 жылғы 18-22 сәуірде IMA-2022 “INFORMATICS. MATHEMATICS. AUTOMATION – 2022».

Конференцияға қатысушы студенттердің қамтылуы – 60% – дан астамды құрайды. Конференцияға қатысушылар: онтология ұғымдары негізінде білімді таныстырудың когнитивті-фреймдік моделі; білімді таныстырудың когнитивті-фреймдік моделі тұжырымдамаларының онтологиясының редакторы; Захман моделі негізінде кәсіпорын инжинирингінің кәсіби білімін формализациялау; хабарламалармен алмасу кезінде хаосты қолдануды зерттеу; маршруттау міндеттері үшін құмырсқалық алгоритмді пайдалану; білімді анықтау үшін эмпирикалық деректерді және т. б. мәселелерді талқылайды. стационарлық емес; IoT-шешімдерді енгізу үшін бұлтты технологияларды пайдаланудың артықшылықтары, сондай-ақ біздің республикамыздың мультисервистік желісіне сымсыз және оптикалық қолжетімділік. Белсенді қатысқаны үшін қатысушылар сертификаттармен, ал жеңімпаздар 1,2,3 дәрежелі дипломдармен марапатталады.