11 мамыр 2022 жылғы «Тұран» университетінде саяхатшы Қотырашев Сәрсенбаймен кездесуі

Қазақстанның барлық 17 облысын жаяу жүріп өту-осындай мақсатты 72 жастағы саяхатшы Сәрсенбай Қотырашев қойды. Ол Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданының тумасы, көп жылдар Жезқазған қаласында тұрып, жұмыс істеді. Зейнеткерлікке шыққанға дейін соңғы 10 жыл «Ұлытау» қорық-мұражайында сәулет ескерткіштерін қалпына келтіру шебері болып жұмыс істеді. Терісаққан ауылында мешіт, Ұлытау ауылында қажылар үйі мен ұста тұрғызды.

11 мамырда онымен «Тұран»университетінде кездесу өтті. «Туризм және сервис», «қолдау тобы» кафедрасының оқытушылары мен студенттері Ұлытау жерлестерінен БАҚ өкілдері болды.

Қуаныш Әмірқұлұлы Тазабеков, университеттің бірінші проректоры, Қазақстан рекордтар кітабының (КИнЭС) бас редакторы, саяхатшы және ұйымдастыру тобының жетекшісі Бақтияр Сапарбекұлы Қожахметовке өз беттеріне рекордшы-батырлар ретінде кіруге тілек білдірген кітапты сыйға тартты.

Алматыға дейін 1700 км жүріп өтті, жоспар бойынша 8000 км өту керек.