“Мұғалімнің зияткерлік жұмысының нәтижелерін қалай қорғауға болады?”

Маркетинг және логистика “кафедрасының ұйымдастыруымен” оқытушының зияткерлік еңбегінің нәтижелерін қалай қорғауға болады?».

Онлайн-дәрістің спикері Патенттік сенімді өкіл, заңгер, “ПЛИС бюросы”компаниясының директоры Владимир Алексеевич Ляджин болды.

Онлайн-дәріс 2022 жылдың 19 сәуірінде (сағат 17.00-де) өтті, оған “Тұран”университетінің оқытушылары белсенді қатысты.

Онлайн-дәріс “ғылым, білім және қоғамның жүйелі трансформациясы”Халықаралық ғылыми-білім беру форумы аясында ұйымдастырылды.

В.А. Ляджин өз сөзінде оқытушының зияткерлік еңбек нәтижелерін қорғау тәсілдері туралы айтып, авторлық құқықтың ерекшеліктерін қарастырды, шетелде авторлық құқықтарды қорғау тәжірибесімен бөлісті. Оқытушылармен “copy right” белгісінің артықшылығы және дәріс, бейнедәрістер, ғылыми басылымдар материалдарына авторлық құқық алу тәсілдері қарастырылды.

Онлайн-дәріс интерактивті форматта өтті, оқытушылар тарапынан көптеген сұрақтар қойылды.

Онлайн – дәрісті ұйымдастырушы-Каирова Асель Ахаткановна, э.ғ.м., “Тұран” университетінің “Маркетинг және логистика”кафедрасының аға оқытушысы.