Аудитордың мансапбының өсуінде бухгалтерлік есеп құзыреттіліктерінің маңыздылығы

2022 жылғы 6 қазанда «Есеп және аудит» білім беру бағдарламасы бойынша бакалавриат түлектеріне арналған «Тұран» университетінің 30 жылдығына арналған «Ғаламдық өзгерістер: ғылым мен білімнің сын-тегеуріндері» халықаралық ғылыми-практикалық форумы аясында «ҚР экономикасын цифрландыру жағдайында аудитті жоспарлау» тақырыбында аудит бойынша мастер-класс өткізілді ҚР экономикасын цифрландыру.

Шеберлік сабақты «ЦентраудитҚазақстан» Ұлттық аудиторлық компаниясы директорының аудит жөніндегі орынбасары Шмидт Ольга Иосифовна өткізді.

Студенттер Қазақстан Республикасының экономикасын цифрландыру жағдайында аудиторлық қызметті жоспарлау ерекшеліктері туралы пайдалы ақпарат алды. Аудитті жоспарлау кезеңдері және аудиторлық дәлелдемелерді алу әдістері туралы сұрақтар қойылды. Сондай-ақ студенттер алдында «ЦентраудитҚазақстан» ҰАК директоры, э.ғ. к., доцент Радостовец Виктор Владимирович сөз сөйледі, ол студенттердің бухгалтерлік есеп бойынша алған құзыреттерінің аудитордың мансаптық өсуі үшін маңыздылығы туралы айтты. Барлық сұрақтарға студенттер толық жауап алды.