Профессор А.Ф. Әубәкіровті еске алуға арналған «Посткеңестік кеңістіктегі құқықтың заманауи мәселелері» атты IV халықаралық ғылыми-практикалық конференция

2023 жылғы 7 сәуірде «Тұран» университетінде халықаралық бейнекөпір режимінде профессор А.Ф. Әубәкіровті еске алуға арналған «Посткеңестік кеңістіктегі құқықтың заманауи мәселелері» атты IV халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті. Конференцияны Ғылым апталығы аясында «Құқықтану және халықаралық құқық» кафедрасы Құқық ғылыми-зерттеу институтының көмегімен ұйымдастырды. Ғылыми форум жұмысына Ресей мен Беларусь елдерінің магистранттары мен студенттері қатысты.

Құттықтау сөзімен «Құқықтану және халықаралық құқық» кафедрасының меңгерушісі, заң ғылымдарының кандидаты Н.А.Алдабергенова және Құқық ғылыми-зерттеу институтының директоры, ҚР Ішкі істер министрлігінің еңбек сіңірген қызметкері, ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері, отставкадағы әділет полковнигі Т.Қ.Әкімжанов бастады.

Конференцияда «Тұран» университетінің студенттері мен магистранттарының 27 баяндамасы тыңдалып, талқыланды; Янка Купала атындағы «Гродно» мемлекеттік университеті (Беларусь Республикасы); Орехово-Зуево мемлекеттік гуманитарлық-технологиялық университеті (Ресей Федерациясы), Ростов Кәсіпкерді қорғау институты (Ростов-на-Дону, Ресей Федерациясы), Федералды мемлекеттік жоғары білім беру мекемесінің Солтүстік Кавказ филиалы «Ресей мемлекеттік әділет университеті» (Краснодар, Ресей Федерациясы).

Ғылыми баяндамалар конференцияға қатысушы елдердің заң шығарушылық, құқық қолдану тәжірибесін жетілдірудің инновациялық тәсілдерін ұсынады. Заңнамалық базаға салыстырмалы құқықтық талдау жасалды. Талқылауда жасанды интеллект, жекелеген құқық бұзушылықтарды қылмыстық жауапкершілікке тарту, қылмыстық сот төрелігі қағидаттарын жүзеге асырудың проблемалық мәселелері қозғалды.

Магистранттар мен студенттердің ғылыми-тәжірибелік конференциясының қорытындылары қазіргі жастардың құқықтану мәселелеріне деген үлкен қызығушылықтарын көрсетті және құқық қолдану тәжірибесі саласындағы халықаралық ынтымақтастықтың тиімділігін көрсетті.