«Тұран» (Алматы) және ИГСУ (Мәскеу) университеттерінің ынтымақтастығы. Жазғы мектеп, нәтижелер

2023 жылғы 21-27 тамызда «Халықаралық қатынастар», «Туризм», «мейрамхана дело және қонақ үй бизнесі» ББ «Тұран» университетінің оқытушылары мен студенттері «Жобаларды басқару: әдістеме, құралдар, әдістер» жазғы мектебі аясында жоспарланған іс-шараларға белсенді қатысты. Мектеп қатысушыларының алдында тәжірибелі тәжірибе мамандары: Владимир Оглоблин, Lorus SCM (Sollers Тобы) компанияларының экс HRD және T&D, «Технониколь сауда жүйелері» және т. б., ИГСУ, РАНХиГС басқару жүйелерін ұйымдастырушылық жобалау кафедрасының доценті дәрістер оқыды; Денис Прима, «Худяков Продакшн» жобасының, Fametime TV және Rasstriga YouTube арналарының режиссері және креативті продюсері.doc, және басқалар. «Технополис Мәскеу» АЭА аумағында және «Калибр» технопаркінде орналасқан кәсіпорындарға бару ерекше қызықты болды. Мектептің маңызды құрамдас бөлігі студенттердің бес куратордың жетекшілігімен жобалар құруы және қазылар алқасының алдында жобаларды қорғау болды.

Жеңімпаздар-startapi жобасы (креативті кәсіпкерлікті дамыту үшін нейрожеліні құру туралы) және «музыкалық аумақ» жобасы («Үздік бейнеролик» номинациясы бойынша) бағалы сыйлықтармен марапатталды. Танымдық бонус Мәскеу қаласының көрікті жерлеріне баратын мәдени бағдарлама болды. Жеңіс Аида, «Халықаралық қатынастар» ББ 4-курс студенті, академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша Мәскеуде тағы 4 айға қалды. Бұдан әрі халықаралық консалтингтегі трендтерді талқылай отырып, қысқы мектепті ұйымдастыру түріндегі университеттер арасындағы қол қойылған меморандум шеңберінде және жас оқытушылар үшін жеке бағдарлама шеңберінде қатынастарды дамыту көзделеді.

Университеттердің студенттерді міндетті білім беру үдерісі аясында ғана емес, қысқы немесе жазғы мектептер түріндегі қосымша бағдарламаларда қолдауы-бұл жаңа буын мамандарын даярлау үдерісіндегі стратегиялық бағыт.