Музей саласының мамандарына арналған семинар-тренинг

8 қыркүйекте «Есік» мұражай-қорығында қалалық, облыстық музейлердің қызметкерлері үшін семинар-тренинг ұйымдастырылды. Тізімдер Файзуллина г. ш., т. ғ. к., меңгеруші болды. «Тұран» университетінің «Туризм және сервис» кафедрасы (Тақырыбы: «қонақжай мұражай: әлеуметтік дизайн тұжырымдамасы») және Сергазина к.т., т. ғ. к., «Мир музей» журналының бас редакторының орынбасары (Мәскеу, Ресей) (тақырыбы: «музей экспозициясындағы археологиялық пән: интерпретация, тарих»).

Семинар-тренинг ЮНЕСКО-ның 2022-2023 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде «Талғар және Қойлық қалашықтары Жібек жолының құрамдас бөлігі ретінде: Чанъань-Тянь-Шань дәлізі» тақырыбында халықаралық ғылыми-практикалық семинар аясында ұйымдастырылды. Семинар жұмысына АҚШ, ҚХР, Моңғолия, Ресей, Өзбекстан, Қырғызстан, Тәжікстан ғалымдары қатысты. Семинар барысында ЮНЕСКО-ның бүкіләлемдік мұра тізіміне енгізілген ескерткіштердің қазіргі жағдайы, олардың сақталуы, нысандардағы жұмыс барысы туралы мәселелер талқыланды. Шетелдік және отандық ғалымдар тәжірибе алмасып, пікір алмасты.