Қытай делегациясымен кездесу өтті

2023 жылдың 13 қарашасында Тұран университетінде Алматы қаласының университеттері мен Сычуань провинциясының университеттері арасында консорциум құру мақсатында университет басшылығының Сычуань провинциясының өкілдері делегациясымен кездесуі өтті.

Қонақтарды «Тұран» университетінің басшылығы қарсы алды:

Ректор Алшанов Р.А.; Тазабеков К.А. «Тұран» корпорациясының бірінші вице-президенті; Университеттің бірінші проректоры, Қазақстан маркетинг қауымдастығының президенті, Қазақстан ақпараттық-энциклопедиялық анықтамалығының (ҚИЭЖ) бас редакторы; Абишев А.А., бірінші вице-президенті, профессор, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері; Разакова Д.И., Стратегиялық даму, ғылым және инновациялар жөніндегі проректор; Тусипова Л.А., Оқу ісі жөніндегі проректор, профессор; Герасимова Н.С., Әлеуметтік-тәрбие жұмысы жөніндегі проректоры; Ерубаева Г.К., иГуманитарлық-заң факультетінің деканы, профессор; Мухумедьярова-Левина Т.Т., Экономика факультетінің деканы, профессор; Қуандықова Д.Р., Цифрлық технологиялар және өнер факультетінің деканы, доцент, профессор; Төлен Ж.М., Аймақтану және халықаралық қатынастар кафедрасының меңгерушісі, асс. профессор; Бузело А.С. Журналистика және аударма кафедрасының меңгерушісі, асс. профессор; Орымбет П.Ж. Ғылым департаментінің директоры, асс. профессор; Әбдікәрім А.М. Ғылыми жобаларды генерациялау және инновациялау орталығының директоры, асс. профессор; Шидерина Г.Н. «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасының аға оқытушысы.

Келген қонақтар:

• Го Ён мырза, партия комитетінің хатшысы;
  • Хоу Банпин мырза, Академиялық мәселелер департаментінің басшысы;
  • Чжэн Хонгинг ханым, Халықаралық алмасу және ынтымақтастық бөлімінің басшысы;
  • Лю Чуаньцзюнь мырза, Бейнелеу өнері және каллиграфия институтының директоры;
  • Ли Сыци ханым, Ресей шет тілдер институты факультеті деканының орынбасары;
  • Н.В. Стурлис ханым Шанхай ынтымақтастық және даму орталығының атқарушы директоры.

Кездесу барысында үш құжатқа қол қойылды: «Сычуань провинциясы (ҚХР) университеттер одағы мен Қазақстан Республикасы университеттер қауымдастығын құру туралы келісім», «Тұран университеті мен Сычуань педагогикалық университеті арасындағы ынтымақтастық туралы келісім», «Тұран университеті мен Сычуань педагогикалық университеті арасындағы ынтымақтастық туралы келісімге ғылыми ынтымақтастық туралы келісім».

Сондай-ақ, қонақтарға «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасының студенттерінің қатысуымен концерттік бағдарлама ұсынылды.