«Тұран» университетінің магистранты Кусаинов Мухамедали «Жазғы университет – 2023 » бағдарламасында үлкен жетістіктерге жетті

2023 жылғы 10-23 шілде аралығында өткізілген “жазғы Университет – 2023” маңызды білім беру жобасы шеңберінде “Ақпараттық жүйелер” білім беру бағдарламасының ғылыми-педагогикалық бағытындағы екінші оқу жылының магистранты Кусаинов Мухамедали, жоғары оқу орындарының бірінде, ірі ғылыми-зерттеу және Ресей Федерациясындағы білім беру орталығында, сондай – ақ Ресейдің шығыс бөлігіндегі ең ірі университет – Сібір федералды университетінде, “Тұран” университеті мен Қазақстан Республикасын таныстырды.

Ресей Ғылым және Жоғары Білім Министрлігінің қолдауымен Ресейдің жетекші университеттері ұйымдастырған “жазғы Университет-2023” жобасы білім беру, жобалау және мәдени-демалыс блоктарын қамтыды.

Мұхамедали қарқынды білім беру бағдарламаларына, соның ішінде жетекші спикерлермен дәрістерге және шеберлік сыныптары мен тренингтер арқылы болашақ дағдыларын дамытуға белсенді қатысты. “Әлеуметтік жобалау үдеткіші” жобалық блогы аясында Мухамедалидің “TRS (Tourist Route System) Salem Tourist” командалық жобасы “СФУ түсті металдар институты” факультетінің жобалары арасында бірінші орынды иеленіп, финалда “идеяның жүйелілігі мен пысықталуы” номинациясында жеңіске жетті. Финалда бірінші орынға иеленген жоба қаржыландыру және іске асыруға көмек – бас жүлдеге ие болды.. Мұхамедалиге академиялық сағаттарды есепке алу мүмкіндігі бар диплом-сертификат және жобаға қатысу сертификаты берілді.

Ол сондай-ақ өзінің ерекше табиғи формацияларымен және аймақтың мәдениеті мен экологиясындағы маңыздылығымен танымал “Красноярск полюстері” ұлттық саябағына бару арқылы тәжірибесін байытты. Сонымен қатар, оның “Красцветмет” зауытына баруы Түсті металдарды өндіру және қайта өңдеу процестері туралы білуге, сондай-ақ 999,9 сынаманың нағыз таза алтын құймаларымен танысуға және қолында ұстауға керемет мүмкіндік берілді.

Бұл жоба қатысушылардың кәсіби және жеке өсуіне бірегей мүмкіндіктер бере отырып, халықаралық білім беру және мәдени алмасудың маңыздылығын атап өтті.

“Жазғы университет-2023” – ке қатысу Мухамедалиге құнды білім мен дағдыларды ғана емес, сонымен қатар жаңа кәсіби байланыстар орнатуға мүмкіндік берді. Мұндай халықаралық білім беру бастамалары, әсіресе мүлдем тегін ұсыныстар, жас таланттарды дамыту үшін кең перспективалар ашады және білім мен ғылым саласындағы халықаралық ынтымақтастықты нығайтуға ықпал етеді.