Дөңгелек үстел «Қазақстандағы спорттық журналистика: жағдайы мен болашағы»

2021 жылдың 23 қарашасында «Тұран» университетінің конференц-залында «Қазақстандағы спорттық журналистика: жағдайы мен болашағы» тақырыбында дөңгелек үстел өтті.

Дөңгелек үстел жұмысына белгілі журналистер – «Вечерний Алматы» газетінің спорт шолушысы Алим Анапьянов; публицист Анвар Мамраимов, «Qazsport», «Сетанта Казахстан» телеарналарының комментаторы Сергей Райлян; веб-порталдың бас редакторы қатысты Sport-info.kz данышпан Төлегенов, сондай-ақ университет оқытушылары мен кіші курс студенттері қатысты.

Іс-шараны ұйымдастырушылар – университеттің гуманитарлық-заң факультетінің деканы Г. К. Ерубаева және «Журналистика және аударма ісі» кафедрасының меңгерушісі А.С. Бузело кездесуге қатысушыларға жылы лебіздерін білдіріп, табысты жұмыс тіледі.

Екі сағаттық кездесу барысында ең өзекті мәселелер бойынша қызу пікірталас өтті: қонақтар ұлттық құраманың Токио Олимпиадасында сәтсіздікке ұшырау себептері туралы өз пікірлерін білдірді, қазақстандық футболдағы қиын жағдайды атап өтті, спорттық трансляциялар мен ТВ-дағы жаңалықтар контентінің деңгейін бағалады, қазіргі уақытта спорттық журналистік қоғамдастықты толғандыратын басқа да мәселелерді талқылады.

Журналистика шеберлері жастарға одан әрі мамандану мен жұмысқа орналасуды таңдау бойынша бірқатар кеңестер беріп, өз басылымдарымен ынтымақтасуға шақырды және «Тұран» университетінің студенттеріне спорттық басылымдарда кәсіби тәжірибеден және тағылымдамадан өтуді ұсынды.