«Жастар кәсіпкерлігі» Онлайн Қысқы мектебі

2021 жылғы 24 қараша – 3 желтоқсан аралығында Тұран университетінде “QOLDAY” Кәсіпкерлік орталығымен бірлесіп Қазақстанның жоғары оқу орындарының білім алушылары үшін “Жастар кәсіпкерлігі” онлайн Қысқы мектебі сәтті өтті. Онлайн қысқы мектепке Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті, М. Дулатов атындағы Қостанай инженерлік-экономикалық университеті, AlmaU, Еуразия технологиялық университеті, М.Х.Дулати атындағы Тараз аймақтық университеті, “Тұран” университеті және т.б еліміздің жоғары оқу орындарынан 589 қатысушы қатысты.

Онлайн Қысқы мектеп аясында білім алушылар кәсіпкерліктің 6 модулі бойынша оқытудан өтті: кәсіпкерлік негіздері, құндылық ұсыныстары, жылжыту арналары, қаржылық сауаттылық негіздері, негізгі серіктестер, бизнес тиімділігінің көрсеткіштері. Оқытуды жеке, мемлекеттік және үкіметтік ұйымдарда жұмыс тәжірибесі мол бизнес-тренерлер өткізді.

6 желтоқсанда қатысушылардың бизнес-жобалары қорғалды, оның қорытындысы бойынша қатысушыларға Minor “кәсіпкерлік”сертификаттары берілді. Қысқы мектептегі жаттықтырушылар:

• Жолдасбекова Гүлбахыт Жолдасбекқызы. Микрокредиттік және мемлекеттік ұйымдарда жұмыс тәжірибесі бар, “Атамекен” ҚР ҰКП-да тренингтер өткізген, ҚР Ұлттық банкінде жұмыс істеген. Халық банкі “Нархоз” Университетінің “Бағалы қағаздар нарығы және банк ісі” кафедрасында сабақ берді, 2017-2018 жж., Оңтүстік Корея мен Чехияда Big Data and Research (“Modern Methods in Scientific Writing of research Articles and Ph.D Dissertations» provided by Czech of life Sciences in Prague) шетелдік тағылымдамалардан өтті.
  • Мұсабеков Мәлік Молдағалиұлы. Микронесиелік және үкіметтік емес ұйымдарда жұмыс тәжірибесі бар, “Атамекен” ҰКП, Даму, Назарбаев Университеті, ОАЕҚ және ҚР еріктілер қауымдастығында тренингтер өткізген. “Zhas Project”, Бизнес Инкубатор жобаларын жүргізді. Бизнес-жаттықтырушы ретінде жалпы еңбек өтілі 8 жылдан астам. Қазақстан бойынша 700-ден астам тренинг өткізген.
  • 2014 жылғы Француз ұлттық өнеркәсіпті қолдау қоғамының “қосымша білім беру саласында” медалімен марапатталған (SOCIETE d ‘ENCOURAGEMENT POUR l’ INDUSTRIE NATIONALE fonde par Napaleon Bonaparte en 1801 Paris).
  • Тоқпанова Индира. Жеке және үкіметтік емес ұйымдарда жұмыс тәжірибесін жинақтады, “Атамекен” ҰКП мен “Business Art”орталығында тренингтер өткізді. “КазпромКомплекс” өндірістік ұйымдарында, Трейд Державасында жылжытумен, сатумен және жоспарлаумен айналысты. Шымкент және Талдықорған қалаларында филиалдары бар жеке бизнесі бар.
  • Зубарев Сергей. Evodream Holding маркетинг жөніндегі директоры ретінде жұмыс тәжірибесі, бизнес жастық Қазақстан, digital маркетинг, таргеттелген жарнама, трафик жүйелер мен сату құйғыштары бойынша курстардың авторы.150-ден астам әртүрлі маркетингтік кезеңдерге, ғылыми жобаларға қатысқан.
  • Шалқаров Руслан Бағланұлы. Жеке және үкіметтік емес ұйымдарда жұмыс тәжірибесін жинақтады, “Атамекен” ҰКП-да, Kazpost-та тауарларды алаңдарда ілгерілету бойынша (Ebay, Etzy, Amazone) тренингтер өткізді, сайттарды Google аналитикс және Яндекс метрикаға, төлем жүйелеріне қосу, Youtube трансляцияларын жасау бойынша жұмыстар жүргізіп жатыр.
  • Рабаева Сапаркүл Еділханқызы. Жеке және мемлекеттік ұйымдарда жұмыс тәжірибесі бар, “BAQORDA” Media Group ЖШС даму жөніндегі директоры болды.
  • Лазарева Людмила Викторовна. “Атамекен” ҰКП-да тренингтер өткізді, өзінің коучинг бойынша Оқу орталығы бар, бизнес-әкімшілендіру бөлімінің директоры, қаржы-экономикалық бөлім бойынша Атқарушы директор болып жұмыс істеді, сертификаттары бар, НҚА құжаттарын дайындау, шағын және орта бизнес құру бойынша консультациялар жүргізеді, “Новый Современник” Халықаралық Жазушылар Одағының мүшесі.