«Туризм және сервис» кафедрасының студенттері мен оқытушыларына арналған «Бар ісі» бойынша мастер-класс

2022 жылдың 14 наурызында “Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі” білім беру бағдарламасының 2-ші және 3-ші курс студенттері мен кафедра оқытушылары Демеуова Б.М., Оспанова А. К., Мусаев М. А., Бүркітбай А. Ж., Файзуллина Г. Ш. «Ecober» компаниясының ұйымдастыруы мен «Бар ісі» бойынша Андрей Колесниковтың мастер-классына шақырылды.

Кәсіби бартендер Андрей Колесников сөреде коктейльдердің түрлері, түрлі “Бар заттектердің” тағайындалуы туралы айтып берді, коктейльдердің тарихымен бөлісті, олардың мысалында дайындау және араластыру тәсілдерін көрсетті. Бармен студенттер мен оқытушыларға коктейльдерді дайындаудың төрт негізгі әдісін көрсетті: “билд”, “шейк”, “стир” және қабатты соққы. Ол коктейльге сусындар қосудың дәйектілігін сақтаудың құпиялары, ингредиенттердің үйлесімділігі мен үйлесімсіздігі туралы айтты.

Ecober компаниясы Қазақстанда өзінің бас кеңсесін 2001 жылы ашты. Қазіргі уақытта олар Қазақстан мен Орта Азиядағы қонақжайлылық секторында қызмет көрсетеді. Еуропада, Африкада, Ресейде және бүкіл Орта Азия аумағында ірі жобаларды іске асыру тәжірибесі бар.

Компания клиенттері: Rixos Hotel Group, Marriott, The Ritz-Carlton, Swissotel, Ramada Hotels, Hard Rock Café, St Regis Astana, Sheraton Astana (Abu Dhabi Plaza), Hilton Астана, KFC, Astana Expo, Ocean Basket, СТК сокол, KazTrans Service camp kitchen and laundry project (Tengiz), Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мұражайы (Нұр-Сұлтан), Назарбаев университеті, Ұлттық ғылыми медициналық орталық, “Әзірет Сұлтан” мешіті және т.б.

“Тұран” университеті компаниямен ынтымақтастық туралы шарт жасасты. Енді біздің университеттің студенттері болашақта Ecober компаниясында  тәжірибеден өтіп, жұмысқа орналаса алады.