«Тұран» университеті жанындағы «Атамекен» ҚР ҰКП Кәсіпкерлікті оқыту орталығы мектеп оқушылары мен колледж студенттері арасында «Үздік бизнес жоба» қалалық байқауын өткізді

Байқаудың мақсаты – студенттердің кәсіпкерлік бастамасын қолдау, бәсекеге қабілетті тұлғаны және әлеуметтік жауапкершілікті дамыту.

«Үздік бизнес жоба» байқауының негізгі мақсаттары:

• әлеуметтік маңызы бар және кәсіпкерлік қызмет саласында іскерлік белсенділікті дамыту және дарынды жастарды қолдау;
  • бизнесті жобалауға мүдделі тараптардың назарын аудару;
  • жастарды экономиканың басым бағыттары бойынша инвестициялық бизнес-жобаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысуға ынталандыру. «Үздік бизнес жоба» байқауына 10 мектеп пен 11 колледж студенттері қатысты. Қазылар алқасының мүшелері: Тынышкали Сабен – «Атамекен» Кәсіпкерлер палатасы Бостандық аудандық филиалының директоры; Оразбекұлы Ерболат – PhD докторы, «Тұран» университетінің Коммерцияландыру орталығының директоры; Габдуллин Ренат Булатович – э.ғ.к., «Тұран» университетінің «Менеджмент» кафедрасының қауымдастырылған профессоры.

Байқауға қызықты, ауқымды және серпінді жобалар ұсынылды. Жобаларды таныстыру және қорғау нәтижелері бойынша қазылар алқасы келесі жеңімпаздарды анықтады!

«Үздік бизнес жоба» байқауының қорытындысы Алматы қаласындағы колледждер арасында

I орын

Алматы мемлекеттік политехникалық колледжі

Жоба – «Әлеммен біргесіз!»

Авторлары: Орынғазы Арай, Ысқақбаев Ілияс.

Жетекшілер: Оразымбетова Айнұр Сейденқызы, Рахметова Айым Баубекқызы.

II орын

1. Алматы экономикалық колледжі
    Жоба – Foodbag
    Авторлары: Ким Виктория, Богинская Александра, Тұрсынжанова Рамиля. Жетекшісі: Адамбаева Жанна Серікқызы.
  1. «Тұран» колледжі
    Жоба – ECO AIR
    Авторлары: Асылбекова Карина, Надежкина Ирина, Алшынбай Зере. Жетекшілер: Тохтахунова Дилярам Мухпульжанқызы, Оласанова Разиям Қайсарқызы.

III ОРЫН

1. Инновациялық техникалық колледж
    Жоба – IT мектебі.
    Авторлары: Оралбай Аяулым, Мәліков Ибрагим, Құдайбергенов Бағжан, Нұрсапа Әлібек.
    Жетекшісі: Расылхан Ардана Талғатқызы
  2. Туризм Жане Қонақжайлылық өнеркәсіп колледждері
    Жоба – Ағаш жане қоқыс қалдықтардың тұрмыстық заттарға айналуы.
    Авторлары: Алмасай Айша Өжетқызы.
    Жетекші: Шахарбаева Маржан Қайратқызы.
  3. ҚазГаса колледжі
    Жоба – Құрылыс әлемі.
    Авторлары: Данил Кыштымов, Құсайын Даниил.
    Жетекшісі: Манасова Бақыт Серікқұлқызы

«Үздік бизнес жоба» байқауының қорытындысы Алматы қаласындағы мектептер арасында

I орын

№133 мектеп

Жоба – Пластмасса өнерде және залалсыздандыру амал.

Авторлары: Рахметов Жасұлан, Түсітбаева Камила, Серікбекқызы Азатия.

Жетекшілері: Қалуова Ләйлә Сарыбайқызы, Түктібаева Мәншүк Ерсінқызы.

II орын

1. «Тұран» лицейі
    Жоба – «РОБОТ-САЯХАТШЫ» «Ойнаймыз, біз робототехниканы үйренеміз».
    Авторлары: Жерновых Ярослав, Исмаилова Ясмин.
    Ғылыми жетекшісі: Носкова Л.Л.
  1. «No111 ГИМНАЗИЯ» КММ
    Жоба – «SECRET GARDEN»
    Авторлары: Қылбекова Карина, Дәркембаева Камила, Мұхамедияр Томирис, Османханова Аделят.
    Жетекшісі: Морозова Елена Анатольевна.

III орын

1. Ыбырай Алтынсарин атындағы №159 гимназия.
    Жоба – Қазақ жолы
    Авторлары: Жұмабаева Қ.А., Мұстафин А.Д., Ғазиз А.Е.
    Жетекші: Байбалақова Жанат Даңғылқызы.
  1. №132 гимназия
    Жоба – SYPER CAMP.
    Авторлары: Илья Грошев, Мирослав Павловский, Даяна Қасенова, Бекмырза Дәулет
    Жоба жетекшілері: Әбдіманапова Қарлығаш Ақанқызы, Усенова Лязат Күрпебайқызы.
  1. №130 гимназия.
    Жоба – ALA мектептері қоғамы. Strategielyқ zhosparlau negіzdіrіmen tabyska zhetu bazasynda qurylğan business zhospar.
    Авторлары: Самбаева Мөлдір, Бақдәулет Нұрай, Көшімханов Мерей, Жамбылбек Диана.
    Жетекші: Берімова Аяулым.