“Тауар белгісі брендтің құрамдас бөлігі ретінде” қонақ онлайн-дәрісі

Маркетинг және логистика ” кафедрасы “тауар белгісі бренд құраушысы ретінде”тақырыбында қонақ онлайн дәріс ұйымдастырды.

Онлайн-дәрістің спикері Патенттік сенімді өкіл, заңгер, “БЮРО ПЛЮС” компаниясының директоры Владимир Алексеевич Ляджин болды.

Онлайн-дәріс 2022 жылдың 24 наурызында (сағат 12.00) өтті, оған “Маркетинг” мамандығының студенттері мен “Тұран”университетінің оқытушылары белсенді қатысты.

Онлайн-дәріс “брендингті басқару” пәні бойынша “брендті бәсекелестер мен сквоттерлерден қорғау”тақырыбы аясында ұйымдастырылды.

В.А. Ляджин өз сөзінде бренд пен тауар белгісінің теориялық аспектілерін ашып, ұғымдар арасындағы негізгі айырмашылықтарға тоқталды, Ресей, Қазақстан және басқа да бірқатар елдердің табысты тауар белгілерінің кейстерін келтірді.

Пікірталас шеңберінде тауар белгісін жалпыға мәлім деп тану және тауар белгісінің иесі қандай пайда алады, тауар белгісін, фирмалық стиль мен компанияның домендік аттарын қорғау тәсілдері талқыланды.

Студенттер тарапынан Қазақстандағы сквоттинг және оған қарсы күрес әдістері мәселесіне ерекше қызығушылық білдірілді, тауар белгілеріне қатысты түрлі даулар және Бөтен тауар белгілерін заңсыз пайдаланған жағдайда жазалардың түрлері қаралды.

Онлайн-дәріс интерактивті форматта өтті, студенттер мен оқытушылар тарапынан көптеген сұрақтар қойылды.

Онлайн – дәрісті ұйымдастырушы-Каирова Асель Ахатканкызы, Э.Ғ. М., “Тұран” университетінің “Маркетинг және логистика”кафедрасының аға оқытушысы.