TURAN SCIENCE FORUM Сараптамалық (фасилитациялық) сессия «Ислам мәдениетіндегі қонақжайлылық феномені»

13 сәуірде «Тұран» университетінің «Туризм және сервис» кафедрасының бастамасымен «Ислам мәдениеті және қонақжайлылық дәстүрлер мен сервистің бір бөлігі»атты өзекті тақырыпты талқылау ұйымдастырылды.  Анықтамалық баяндамалармен Жанна Прашкевич (the Guests Studio кеңесшісі, зерттеушісі), Досымбек Хатран (Т.ғ. к., Нұр-Мүбарак Египет ислам мәдениеті университеті), Аяулым Сәтбекова (магистрант, Алматы технологиялық университеті) сөз сөйледі.Олардың баяндамаларын РДиГБ ПБ 4-курс студенттері Камила Утяшева мен Мадина Маратқызы толықтырды, олар сессияның мәлімделген тақырыбы аясында жасалған дипломдық зерттеулерінің нәтижелерін ұсынды.

Тәжірибелі модератор Жанна Дүйсенованың (The Guests Studio) басшылығымен бағдарламаның интерактивті бөлімі қонақжайлылық пен сервис индустриясын, сондай-ақ Қазақстанның туристік саласын дамыту үшін ислам мәдениетіндегі қонақжайлық феноменін зерттеудің перспективалық жолдарын талқылауды қамтыды.

Талқылау қорытындысы бойынша талқыланатын тақырыпты жалғастыру үшін қосымша кездесу ұйымдастыру туралы, халал-туризмнің күн санап артып келе жатқан ролінің сын-қатеріне жауап ретінде дәстүрлі қазақ және ислам мәдениеті бойынша практикалық пән құру туралы, келесі оқу жылының дипломдық жұмыстарының тақырыбына исламдық қонақжайлылыққа байланысты тақырыптарды енгізу туралы ұсыныстар ұсынылды.