V ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҚАШЫҚТЫҚТАН ӨТКІЗІЛЕТІН СТУДЕНТТІК ОЛИМПИАДАДА “ӘЛЕМДІК ЭКОНОМИКА 3 ЖӘНЕ 4 КУРС БІЛІМ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ СТУДЕНТТЕРІНІҢ КОМАНДАЛАРЫ II ОРЫНҒА ИЕ БОЛДЫ

2022 жылдың 18-19 сәуірінде «Әлем және ұлттық экономика» кафедрасының командасы академик Е.А. Бөкетов Қарағанды ​​облысының «Атамекен» өңірлік кәсіпкерлер палатасымен бірлесіп. Олимпиадада Беларусь, Өзбекстан, Қырғызстан және Қазақстан командалары жеңіске жету үшін бақ сынады. Кафедра профессоры Хаджиева Гүлжахан Усманқызының жетекшілігімен Орынбек Камилла, Ерланұлы Әнуар және Ким Евгениядан құралған «Тұран» университетінің «Шығармашылық серпіліс» командасы үш турдан, тестілеуден, эсседен, қорғаудан жоғары ұпай жинап,  бизнес-жобасын қорғап, ІІ орынға ие болды. Жеке сайыста «Тұран» командасының студенттері Ким Евгения және Ерланұлы Әнуар сәйкесінше I және II орындарға ие болды. Команда «VR&ARealty» коммерциялық бизнес жобасын – жылжымайтын мүлік бизнесінде виртуалды және толықтырылған шындық технологияларын қолданатын жылжымайтын мүлік агенттігін ұсынды. Жобаны дайындау барысында студенттер теориялық білімдерін, сыни тұрғыдан ойлауын, инновациялық және іскерлік дағдыларын, тапсырмаларды сындарлы және үйлесімді шеше білуін, шығармашылық құштарлығын көрсетті. Байқау комиссиясы «Тұран» университеті командасының дайындығы мен шығармашылық көзқарасының жоғары деңгейін ерекше атап өтті!

«Әлемдік экономика» ББ 4 курс студенті Ким Евгения қатысудан алған әсерімен бөлісті: «Мен мұндай олимпиадаға бірінші рет қатысып отырмын, сондықтан бұл мен үшін таптырмас  тәжірибе. Олимпиаданың қашықтан өтуіне қарамастан, бұл басқа қатысушылардың өнерлерінен алған әсерін төмендеткен жоқ. Әсіресе, басқа елдерден келген қатысушылардың баяндамаларын тыңдау қызықты болды. Бейне сілтеме арқылы өз бизнес-жобаңызды жасау біраз қызықты болды, бірақ біздің команда өзінің жақсы жағын көрсетті. Комиссия мүшелері біздің идеяға қызығушылық танытты, бұл да оң әсер қалдырды. Бұл олимпиадаға қатысу маған жаңа таныстар мен мүмкіндіктер сыйлады!».