«Тілді анықтаудағы жаңа бағыт» ТАҚЫРЫБЫНДА МАСТЕР КЛАСС

2022 жылғы қазан айының 6-ы күні «Тұран» университетінің 30 жылдығына орай «Жаһандық өзгерістер: Ғылым және білім талабы» Халықаралық ғылыми-практикалық форум аясында, «Компьютерлік және бағдарламалық инженерия” кафедрасы “Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету” және “Бағдарламалық инженерия” білім беру бағдарламасының студенттері үшін «Тілді анықтаудағы жаңа бағыт» тақырыбында мастер-класс ұйымдастырылды.

Спикер ретінде ҚР БҒМ ҒК «Ақпараттық және есептеу технологиялары институты» РМК бас директорының орынбасары Өркен Жұмажанұлы Мамырбаев сөз сөйледі.

Өркен Жұмажанұлы өзінің жобасы туралы, оны мәтінге айналдыратын қазақ тіліндегі сөйлеуді тану жүйесін, сондай-ақ әртүрлі дауыстар мен интонацияларды анықтай алатын Kazakh ASR жүйесі туралы айтып берді, ал түрлендірілген мәтіннің дәлдігі 80% құрайды.