Дөңгелек үстел “Профессор Қаленова Сәулеш Абдразахқызының “Медициналық туризм” кітабының тұсаукесері

2022 жылдың 2 қарашасында “Тұран” университетінде “Профессор Каленова Сәулеш Абдразахқызының “Медициналық туризм” кітабының тұсаукесері” тақырыбында дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстелдің мақсаты-Қазақстан Республикасының медициналық қызметтерін халықаралық нарыққа шығару.

Дөңгелек үстелді “Тұран” университеті, Алматы қаласының медициналық туризм қауымдастығы, Қазақстандық Туристік қауымдастық, қазақстандық қонақ үйлер мен мейрамханалар қауымдастығы, Қазақстандық маркетинг қауымдастығы ұйымдастырды.

Қатысушылар кәсіби қарым-қатынас және медициналық туризм саласындағы әлемдік үрдістерді зерделеу үшін университет алаңында кездесуге мүмкіндік алды. Дөңгелек үстел денсаулық сақтау ұйымдары мен медициналық туризммен байланысты компаниялар үшін өз өнімдерін көрсетуге және тұтынушыларды нарықтың еркін сегментіне тартуға тамаша мүмкіндік болды. Бұл іс-шара индустрия мамандарын біріктіретін отандық медициналық туризм саласын дамыту платформасы болады.

Дөңгелек үстелде медициналық туризмді жеделдету және дамыту құралдары туралы айтып, Түркияда медициналық туризмді дамыту тәжірибесімен бөліскен жаһандық медициналық туризм қауымдастығының негізін қалаушы – Эмин Чакмак сөз сөйледі. Шайкенова Рашида Рашидовна, “Қазақстан туристік қауымдастығы” ЗТБ директоры, “Қазақстандық қонақ үйлер мен мейрамханалар қауымдастығы” ЗТБ президенті тұрақтылық қағидаттары арқылы Қазақстан Республикасында емдеу-сауықтыру туризмін дамыту перспективаларымен бөлісті. Doctor Stom ортодонтиялық және имплантологиялық орталығының директоры Амержан Замира Амержановна заманауи және инновациялық технологиялардың үлкен санын қамтитын Қазақстандағы заманауи стоматология туралы егжей-тегжейлі айтып берді. Нұржаубаева Раиса Данебайқызы, PhD докторы, Алматы қаласы медициналық туризм қауымдастығының президенті, Алматы қаласындағы медициналық туризм қауымдастығының Даму мәселелері мен перспективаларын сипаттады. Тульбаева Әйгерім Тұрлыбекқызы, DBA докторы, Қазақ спорт және туризм академиясы, РОӘК ғылыми хатшысы “Медициналық туризм” бағытын ескере отырып, туриндустрия мамандарын даярлау қажеттігі туралы айтып берді. Аланов Айбек Бекмурзайұлы, Қырғызстандағы “Реацентр” федералды клиникалар желісінің бас директоры, Қырғызстандағы түрік медициналық туризм қауымдастығының ресми өкілі Қырғыз Республикасындағы жеке Денсаулық сақтау тәжірибесімен бөлісті.