Тұран университетіндегі жас пікірсайысшылардың қалалық турнирі

2022 жылы 12-13 қараша күні жас пікірсайысшылар үшін ең маңызды іс-шаралардың біріне айналған пікірсайыс турнирі өтті, турнирге қаланың түкпір-түкпірінен келген оқушылар мен студенттер қатысты. Екі күн бойы университетте экономика, тіпті моральдық резолюция сияқты әр түрлі тақырыптарда пікірталастар мен қызу талқылаулар өтті.

Турнирге Алматы қаласының түрлі оқу орындарынан 200-ден астам студент пен 42-і 8-11 сынып оқушылары қатысты. Турнир барысында еліміздің әлеуметтік-психологиялық, экономикалық, саяси мәселелері қозғалып, жас пікірсайысшылар бұл мәселелерді шешудің түрлі жолдарын ортаға салды.

Пікірсайыс турнирі орыс лигасында британдық парламенттік форматта өтті және сайыс үш кезеңнен: іріктеу кезеңінен, жартылай финал мен финалдан тұрды.

Біздің елімізде пікірталас барған сайын танымал болуда. Өнердің бұл түрі өз көзқарасын сауатты қорғауға үйретіп қана қоймай, балалардың толерантты тәрбиесіне ықпал етеді.