2022 жылы 29 қарашада X Халықаралық «Бастау» кинофестивалінің салтанатты ашылуы өтті.

Ашылу салтанатында «Тұран» университетінің ректоры, э. ғ. д., профессор Алшанов Рахман Алшанұлы құттықтау сөз сөйледі.

Халықаралық қазылар алқасының мүшесі  Turan Film Academy»  жоғары мектебінің оқытушысы Александр Викторович Костылев, қазылық етеді.

Студенттік халықаралық қазылар алқасының мүшесі «Turan Film Academy» Жоғары мектебінің 2 курс магистранты Садыманов Аян, казылык етеді.

Қысқа метражды көркем фильм конкурстық бағдарламасына «Turan Film Academy» жоғары мектебінің “Режиссура” ББ 3 курс студенті Қали Айбота “Кішісі” атты  фильмімен қатысады. А.С. Хакимовтың шеберханасы.