«Сот-сараптамалық зертхана» мамандандырылған кабинетінің ашылуы

2022 жылдың 02 желтоқсанында «Сот-сараптамалық зертхана» мамандандырылған кабинетінің салтанатты ашылуы өтті. Сот сараптамасы зертханасының негізгі міндеті – практикалық сабақтардың тиімділігін арттыру, «Сот сараптамасы», «Қылмыстық істер бойынша сот сараптамасы», «Азаматтық істер бойынша сот сараптамасы» пәндері бойынша оқу сабақтарын өткізуге жағдай жасау.

Кабинет қазіргі заманғы микроскоптарды, салыстырмалы микроскоптарды, ультракүлгін, инфрақызыл сәулелері бар құрылғыларды пайдалана отырып сараптамалар жасауда, заттай дәлелдемелермен жұмысты көрсетуге қажетті құрал-жабдықтармен жабдықталған, құжаттарды тексеру үшін әртүрлі жалғандықтарды және олардағы түзетулерді анықтайды.

Студенттердің практикалық дайындығы оқытудың прогрессивті әдістерін қолдану арқылы жүзеге асырылады: тәжірибелік зертханалық сабақтар, әртүрлі (30) сот сараптамаларының түрлерін жүргізу, мысалы: құжаттардың сот сараптамасы (қолжазба мен қолдың сот сараптамасы), сот-портреттік сараптамасы, сот-фототехникалық сараптамасы, криминалистикалық сараптамасы, бейнефонографиялық сараптама, сот-трасологиялық сараптама, сот-баллистикалық сараптама.

Кеңсенің салтанатты ашылуында «Тұран» университеті мен Алматы қаласындағы «Сот сараптамалары институты» арасында меморандумға қол қойылды.