«Психология» кафедрасының профессоры Қазақстан EMDR қауымдастығының сертификаттау комитетінің жетекшісі болады!

Анаргүл Әлиақпарқызы Қасымжанова, психология ғылымдарының кандидаты, «Психология» кафедрасының профессоры Қазақстан EMDR қауымдастығының коммерциялық емес ұйымы құрылтайшыларының құрамына енді және Қазақстан EMDR қауымдастығының сертификаттау комитетінің жетекшісі болды.

EMDR (Көздің қозғалысымен денсибилизация және қайта өңдеу) – бұл терапиялық тәсіл, оның негізінде ақпаратты бейімделген қайта өңдеу моделі жатыр. Осы интегративті психотерапиялық көзқарас тұрғысынан алғанда клиникалық патологияның бірінші дәрежелі негізі дисфункционалды сақталған естеліктер болып есептеледі. Бұл естеліктерді қайта өңдеу және оларды неғұрлым ірі бейімделген естеліктер желілеріне біріктіру оларды трансформациялауға және жүйенің жұмыс істеуін қалпына келтіруге мүмкіндік береді.

А.А. Қасымжанова жұмыс дағдыларына ие және мынадай бағыттар бойынша біліктілікті арттырудан өтті:

• Эриксон гипнозы, жүйелі отбасылық психотерапия бойынша маманданған психолог-консультант (Отбасылық терапия институты, Новосибирск).
  • Экзистенциалдық тайм-менеджмент (ICTA).
  • Байланыстылық жарақатына негізделген психотерапия (Кларк Бэйм, Ұлыбритания).
  • Трансформациялық коуч (ICTA).
  • Практиктер және Эннеаграмма шебері (ICTA).
  • Эриксонов гипнозы, Генеративті транс және батырдың саяхаты, Отбасылық кеңес беру институты.
  • Травма-фокус терапия (Вена нейропсихотерапия институты).