«Туризм және сервис» кафедрасының бітіруші курс студенттерінің КТА және ҚАГиР жанындағы Сертификаттау орталығының өкілімен кездесуі

КТА және ҚАГиР жанындағы Қонақжайлылық индустриясы Сертификаттау орталығының директоры Ахиярова Зайтуна Тоқтарқызы 2023 жылғы 10 ақпанда «Туризм» және «мейрамхана және қонақ үй дело» білім беру бағдарламаларының студенттеріне біліктілігі шеңберіндегі құзыреттерді растау мүмкіндіктері, диплом мен сертификат болған кезде жұмысқа орналасу кезіндегі артықшылықтары туралы айтып берді. Түлекке сертификаттау еңбек нарығында әлеуметтік тұрақтылық пен ұтқырлықты береді; жұмысқа орналасудың артықшылықтары; өндіріс процесіне оңай бейімделу мүмкіндігі; жоғары жалақы алу мүмкіндігі; мансапты жоспарлау және одан әрі дамыту.

КТА мен ҚАГиР алғашқылардың бірі болып 2005 жылы ЕФО қолдауымен Қазақстанда ұлттық біліктілік шеңберін енгізу бойынша жұмысты бастады және салалық сертификаттау бұл процестің қисынды аяқталуы болды. «Қонақжайлылық индустриясының сертификаттау орталығы» ЖШС (СЦИГ) мамандарды сертификаттауды 2016 жылдан бастап жүргізеді және «Атамекен» ҚР ҰКП сертификаттау орталықтарының тізіліміне енгізілді.