«Пик Верный» деректі фильмінің көрсетілімі TURAN SCIENCE FORUM

Форумның бірінші күні гуманитарлық-заң факультетінің студенттері мен университет қонақтарына арналған «Тұран» университетінің White hall-да «ПИК Верный» экстремалды деректі фильмінің көрсетілімі өтті (кездесуді ұйымдастырушы «Туризм және сервис» кафедрасының оқытушысы А.Э. Уварова). Фильм бірінші адамнан түсірілген, Тау пейзаждарының кадрларының әсемдігімен таң қалдырады, тау өсірушілердің батылдығымен шабыттандырады. Спорт шебері Тена Максим Валентиновичтің жетекшілігімен команда құрамында көтерілуді Крупа Леонид Андреевич (СШ), Шестерн Роман Валерьевич (СШ), Абдураимов Закиржан Зарипжанович (СШК), Линнопуло Станислав Федорович (I разряд) орындады. Шыңмен теңестірілген қазақстандық альпинизмнің элиталық спортшылары 2022 жылғы әлем чемпионы атанды. Команданы жаттықтырды: Скопин Артем Алексеевич (СШ) және Титов Вячеслав (СШ).

Қызықты фильмді көргеннен кейін ЖОО студенттері мен қызметкерлері, сондай-ақ іс-шара қонақтары Алматы альпинизм федерациясының президенті Артем Алексеевич Скопинге, команда жетекшісі Максим тенге және команда қатысушысы Леонид Крупеге сұрақтар қоюға мүмкіндік алды. Қарым-қатынас жылы және бейресми болып шықты, «Тұран» студенттерінің пікірінше, фильм оларға өте ұнады және таулардағы болашақвигіктерге шабыт берді.