Авторлармен оқулықтардың тұсаукесері

2023 жылдың 13 сәуірінде “Тұран” университетінің “Құқықтану және халықаралық құқық” кафедрасы, кафедраның профессорлық-оқытушылар құрамының мүшелері орындаған екі ғылыми еңбектің ашық тұсаукесерін өткізді: “Құқықтық кәсіптердің лицензиялануы” оқу құралы, авторлары Алаева Г.Т., Алдабергенова Н.А. және “Қазақстан Республикасындағы құқықтық жанжалдар және медиация” оқу құралы, авторлары Рехсон С. Н., Сүлейменова Н. О., Джумабаева К.А.

Дөңгелек үстелде бакалавриат, магистратура, докторантура бағдарламалары бойынша «Құқықтану» және «Халықаралық құқық» мамандықтарының білім алушылары және шақырылған қонақ-серіктестер: нотариустар Н.А. Ибраева, Л. Р. Әлібекова, ЖСИ Б. Жүсіпбеков, Р. Мырзалы, медиаторлар г. К. Нарбаева, Ж. А. Жақыпов, адвокат Ш. Сыздықова, кәсіби медиаторлардың, Қазақстандық халықаралық төреліктің, Еуразиялық экономикалық кеңістіктің халықаралық төрелігінің төрешісі, отставкадағы судья Шарифбаева Халбуви Садыққызы қатысты. Іс-шараның модераторы «Құқықтану және ХҚ» кафедрасы меңгерушісінің орынбасары PhD Джумабаева К.А.

Авторлар оқу құралдарын жасау қажеттілігіне не себеп болғанын, олардың мазмұны мен бірегейлігін, барлық шақырылған серіктестер осы оқу материалдарын әзірлеудің практикалық маңыздылығын, өзектілігін атап өтті.

Оқу құралдарының тұсаукесері білім алушылар мен стейкхолдерлердің қызығушылығын тудырды және де “Тұран” университетінің оқыту үдерісінің инновациялық-кәсіпкерлік курсына деген адалдығын тағы да көрсетті.