«Тұран» университеті «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасының профессоры А.К. Камалов Орталық Еуразиялық зерттеулер қоғамының (CESS) президенті болып сайланды

«Тұран» университетінің «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасының профессоры, тарих ғылымдарының докторы Камалов Аблет Каюмович Орталық Азия мен Еуразияның аймақтық бөліктерінің зерттеушілерін біріктіретін кәсіби ұйым Орталық Еуразиялық зерттеулер қоғамының (CESS) президенті болып сайланды.

Америка Құрама Штаттарында орналасқан Ғалымдар қоғамдастығы аймақтағы ғалымдар арасындағы байланыстар мен қарым-қатынастарды нығайтуға және осы ғылыми саладағы жоғары ғылыми стандарттарды алға жылжытуға бағытталған.

Ұйым 2000 жылдан бері жұмыс істейді және Солтүстік Америкада жыл сайын конференциялар, сонымен қатар Орталық Еуразияда тұрақты форумдар өткізеді, жыл сайын Орталық еуразиялық зерттеулер саласындағы үздік кітаптарды, мақалаларды және т.б. марапаттайды, Орталық Азия бойынша екі ғылыми журналға қолдау көрсетеді, туристік гранттар береді, семинарлар өткізеді және веб-сайтты жүргізеді. Ұйымды Атқарушы комитет пен Басқарма басқарады.

Профессор А.Қ. Камалов 2003-2006 жылдары осы ұйымның басқарма мүшесі болды. 2022 жылдың қазан айында ол президент болып сайланып, бұл қызметті атқарған Орталық Азиядағы алғашқы адам болды. Бұған дейін 2020-2022 жылдары А.К. Камалов Еуропалық Орталық Азияны зерттеу қоғамының (ESCAS) президенті болды.