«Тұран» университетінің профессоры Камалов А.К. Висконсин Университетінің Орталық Еуразиялық Зерттеу Институтының (Мэдисон, АҚШ) студенттеріне дәріс оқыды

2023 ж. 22 маусымында Висконсин университетінің (Мэдисон, АҚШ) Орталық Еуразиялық зерттеулер институтының студенттеріне, магистранттарына және ғылыми қызметкерлеріне «Тұран» университетінің «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасының профессоры Камалов Аблет Каюмовичтің онлайн дәрісі өтті. Висконсин университетінің Орталық Еуразиялық зерттеулер институты Ресей, Шығыс Еуропа және Орталық Азияны зерттеу орталығында орналасқан. Орталық студенттерге АҚШ университеттерінде сирек оқытылатын қарқынды (8 апта) шет тілдерінің бағдарламасын ұсынады.

Олардың қатарында Орталық Азия халықтарының тілдері, соның ішінде қазақ тілі де бар. Тіл курстарымен қатар студенттерге бай мәдени бағдарлама мен ғылыми тақырыптар бойынша лекциялар топтамасы ұсынылады. Еуразия елдерінің тарихы, мәдениеті және заманауи дамуы туралы дәрістер оқу үшін жетекші әлемдік сарапшылар шақырылады. 2023 жылдың жазында дәріс оқуға шақырылған үш ғалымның ішінде профессор А.К. Камалов бар, ол «Үлкен ойын және 1950-1960 жж. Қытайдан Қазақстанға көші-қон. Дәріс Висконсин университетінің студенттеріне қол жеткізуге мүмкіндік беретін бейнежазбаға жазылды.