“Маркетинг және логистика” кафедрасының ПОҚ “Tradex”халықаралық сауда форумына қатысуы

2023 жылғы 1 қарашада “Маркетинг және логистика” кафедрасының ПОҚ білімін кеңейту және желі құру тәртібімен “Tradex”халықаралық сауда форумына қатысты. “Саудадағы негізгі үрдістер: сын-тегеуріндер мен мүмкіндіктер” пленарлық отырысында спикерлер ретінде: Р. Жүрсінов – кәсіпкерлер құқықтары жөніндегі уәкіл, А. Ершов – Қазақстанның Сыртқы Сауда Палатасының Төрағасы, Цзян Вэй – ҚХР Бас консулы, Мишель еркін – АҚШ Бас консулы, Р. Владимиров – Bankcentercredit Басқарма Төрағасы, Н. Маннапбеков – ҚХР Бас консулы Қазақстандағы миссиялар, Азия Даму Банкі.

Пікірталас сессиясында ” жаңа шындықтағы логистика мәселелері. Жеткізу тізбегін қалай құруға болады ” деп TCS,Пәкістан Magnum Cash&Carry, USAID, Fly Dubai, PTC Holding, 7R Logistic, Cargo Air Astana логистика саласындағы сарапшылар сөз сөйледі.

Сессияда ” электрондық коммерция және маркетплейстер. Негізгі ойыншылар мен даму шарттары ” Қазпошта, Bankcentercredit сарапшылары өз тәжірибелерімен бөлісті, Moydom.kz, Clever market, Mastercard, Satu.kz.

“Сауда үшін экожүйені дамыту” панельдік сессиясында Қазақстандағы CCPIT, КТРМ, Kazakh Export, QazTrade сарапшылары сөз сөйледі.

“Белгісіздік дәуіріндегі Франчайзинг” панельдік сессиясында – қазақстандық франчайзинг қауымдастығының президенті Б.Кисиков, KazFranch Бас директоры А. Досжанова және франчайзинг иелері: Lanzhou, КДЛ Олимп, Coffee Original құнды білімдері мен тәжірибелерімен бөлісті.

Сондай – ақ, форумда спикерлер ретінде Ю.Болотов, Болотовтың басқарушы серіктесі және серіктестері /Qazpatent – “тауар белгілерін тіркеу” және А. Мельников, “basic Beauty” бас директоры – “ЕАЭО елдерінде франшизаны ілгерілету”сөз сөйледі.

Форум жоғары деңгейде өтті, оқытушылар Қазақстан Республикасының және шетелдің логистика, сауда, Франчайзинг саласындағы жетекші сарапшылардан, практиктерден баға жетпес ақпарат алды. Айта кету керек, іс-шара жаңа ынтымақтастықты бастауға мүмкіндік берді.