Құрметті бітіруші курс студенттері, магистранттар мен докторанттар!

Сіздерді 2023 жылғы 7 желтоқсанда «Тұран» университетінде «ҚАЗАҚСТАНДА ДЕМОГРАФИЯЛЫҚ ӨСУ ЖАҒДАЙЫНДА АДАМИ КАПИТАЛДЫ ҚАЛЫПТАСТЫРУ МӘСЕЛЕЛЕРІ МЕН ПЕРСПЕКТИВАЛАРЫ» атты дөңгелек үстел өткізу шеңберінде өтетін үздік ғылыми мақала байқауына қатысуға шақырамыз.

Конкурсты өткізу қорытындысы бойынша үздік мақалалар ISBN беріле отырып, жас ғалымдар мен студенттердің “Проблемы и перспективы формирования человеческого капитала в Казахстане в условиях демографического роста” атты еңбектер жинағында жарияланады.

Конкурсқа қатысуға қарастырылып отырған проблемаларға қызығушылық танытатын докторанттар, магистранттар және бітіруші курс студенттері шақырылады. Дөңгелек үстел пәнаралық сипатқа ие және адами капиталды қалыптастырудың өзекті мәселелерін талқылауға, осы проблемалық өріс шеңберінде жұмыс істейтін татуласу қызметінің әртүрлі бағыттары саласында тәжірибе алмасуға арналған.

Мақалалар 2023 жылдың 7 желтоқсанына дейін е-mail электрондық поштасы арқылы қабылданады: a.tanat@turan-edu.kz  және a.orazbek@turan-edu.kz  (тақырыбы: “Үздік ғылыми мақала” байқауы).

Мақаланы ресімдеуге қойылатын талаптар

Мақалалар электронды нұсқада ұсынылады.

Мәтін Microsoft Word редакторы форматында терілуі керек; Times New Roman шрифті; жол аралығы – 1,0; кегль – 14; абзац шегінісі – 1,25 см; шеттері: сол – 3 см, оң – 1,0 см, жоғарғы және төменгі – 2 см. Парақтың сол жақ жоғарғы бөлігінде УДК басылады.

Әрі қарай парақтың жоғарғы оң жағында автордың тегі мен аты-жөні, оқу орны, бағдарлама түрі, ББ атауы, оқу жылы басылады.

Парақтың ортасында бас әріптермен мақаланың атауы үш тілде (қазақ, орыс және ағылшын), бұдан әрі – аннотация қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде (3-5 сөйлем), одан кейін түйінді сөздер (6-8 сөз) үш тілде де басылады. Келесі-мақаланың мәтіні.

Мақалада Word-та орындалған 2 кестеден, 2 суреттен (Word, топтастыру) артық емес рұқсат етіледі. Формулаларды тек формула редакторы (Microsoft Equation) қосымшасында теріңіз.

Мәтінде төртбұрышты жақшада пайдаланылған әдебиеттерге сілтемелер басылады, әдебиеттер тізімі мақаланың соңында басылады (3-4 дереккөзден аспайды). Мақала көлемі-5 беттен аспайды. Мақаланың соңында толық аты-жөнін, кері мекенжайын, телефондарын (қызметтік және/немесе үй), электрондық поштасын (e-mail) көрсетуіңізді сұраймыз. Мақалада қалың, көлбеу және асты сызылған қаріпті қолдануға жол берілмейді. Автоматты және мәжбүрлеп тасымалдауды, жолдарды, беттерді мәжбүрлеп үзу белгілерін пайдалануға жол берілмейді.

Студенттер өздерінің ғылыми жетекшілерімен жариялай алады.

Жас ғалымдардың пікірталастарға белсенді қатысуы қазақстандық қоғамның ғылыми-техникалық және зияткерлік әлеуетін дамытуға ықпал етеді. Адами капитал білімді қалыптастыруды, таратуды және пайдалануды ынталандырады. Демек, олар табысты инновациялық даму үшін берік негіз болады.

«Менеджмент» және «Әлемдік және Ұлттық экономика» кафедрасы Сіздерге жемісті жұмыс, шығармашылық шабыт және табыс тілейді!