Антон Кармановтың «Туризм» ББ студенттеріне арналған қонақ дәрісі

2023 жылғы 24 қарашада «Өлкетану және музейтану» пәні аясында (оқытушы Файзуллина Г.Ш.) Орталық Азияның заманауи өнерінің тәуелсіз зерттеушісі Антон Кармановтың қонақ дәрісі өтті. Дәріске «Туризм» білім беру бағдарламасының студенттері қатысты. Өлкетану-бұл өткеннің артефактілері мен оқиғалары ғана емес, ол әлі де «осында және қазір». Студенттер туған өлкені зерттеудегі оқиғаларды жазудың маңыздылығын түсінуі керек. Қазіргі заманның «мәдени қабаты» – бұл көркем орта қалыптастыратын әлемнің бейнесі. Қазіргі заманғы өнер көбінесе көрме каталогтарында және Антон Карманов аудиторияға көрсеткен сандық мұрағаттарда ұсынылады. Ол: «Қазіргі заманғы өнердің Экстерриториалдылығы. Қазіргі заманғы өнер авторлары үшін халықаралық контексте жұмыс істеу мемлекеттік шекараларға қарағанда табиғи».