«Ақпараттық қоғам және құқық» ғылыми-практикалық студенттік конференция

2023 жылғы 13 желтоқсанда Ресей Федерациясының Солтүстік Кавказ филиалының Ресей мемлекеттік әділет университетінің (Краснодар) онлайн режимінде ұйымдастыруымен «Ақпараттық қоғам және құқық» атты жыл сайынғы XII Бүкілресейлік ғылыми-тәжірибелік студенттік конференция өтті.

Конференцияға Ресейдің 12 жоғары оқу орнының (Санкт-Петербург, Нижний Новгород, Иркутск, Мары-Эль, Майкоп және т.б.) магистранттары мен студенттері қатысты. Қазақстан Республикасы атынан «Тұран» университеті, гуманитарлық-заң факультеті, «Құқықтану және халықаралық құқық» кафедрасының студенттері, профессор А.Ф. Әубәкірова атындағы студенттер ғылыми қоғамының студенттері қатысты.

Қазақстандық студенттер өз баяндамаларында технологиялық серпілістердің әсерінен құқықты өзгертудің заманауи тенденцияларын, жаңа тенденцияларды және цифрландыру жағдайында оларды қолдану тәжірибесін ашты:

• «Цифрландыру процестерінің әсерінен мемлекеттік құқықтық реттеуді трансформациялау» – Даекенова А.А. («Құқықтану» мамандығының 3 курс студенті, ғылыми жетекшісі – з.ғ.к. Рехсон С.Н.);
  • «Қазақстан Республикасының ақпараттық қоғамын құқықтық қорғау» – Крейдин Ф. («Құқықтану» мамандығының 3 курс студенті, ғылыми жетекшісі – з.ғ.к. Сарина С.А.);
  • «Сотқа дейінгі тергеп-тексеруде адамның жағдайын диагностикалау үшін 3d технологияларды қолдану перспективалары» – Сарсенгалиева В.Р. («Құқықтану» мамандығының 4 курс студенті, ғылыми жетекшісі – з.ғ.к. Рехсон С.Н.);
  • «Халықаралық ақпараттық құқық түсінігі, оның ақпараттық қоғамға әсері» – Вдовенко Л.А. («Құқықтану» мамандығының 3 курс студенті, ғылыми жетекшісі: з.ғ.к. Сарина С.А.).

Дипломмен Сарсенғалиева Виктория Русланқызы марапатталды.

«Ақпараттық қоғам және құқық» атты ғылыми-тәжірибелік студенттік конференция студенттік аудиторияның шығармашылық әлеуетін жүзеге асыруға ықпал етті, оларды халықаралық деңгейде біліммен байытты және ғылыми зерттеулердің келешегі зор бағыттарын қалыптастырды.