«Солтүстік жастар ғылымы» I Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы

2023 жылы 12 желтоқсанда Федералды мемлекеттік бюджеттік жоғары оқу орны (Ресей, Ханты-Мансийск қ.) «Югра мемлекеттік университеті»,  Үргенші мемлекеттік университеті (Үргенші, Өзбекстан Республикасы), «Тұран» университеті (Алматы, Қазақстан Республикасы) ұйымдастырған бейнеконференция режимінде «Солтүстік жастар ғылымы» I Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Конференцияға «Тұран» университетінің гуманитарлық-заң факультетінің «Құқықтану» және «Аударма ісі» мамандығының студенттері қатысты.

II және III дәрежелі дипломдармен: Асқарова Насима (1 курс студенті, ғылыми жетекшісі – құқық магистрі Абайқызы М.А.) және Орынбаев Әкежан (2 курс студенті, ғылыми жетекшісі – PhD докторы Джумабаева Қ.А.) марапатталды.

Номинациялар бойынша сертификаттармен марапатталған ғылыми баяндамалар:

• «Зерттеудің практикалық маңыздылығы» номинациясы бойынша Абдукеримова Дильназ (магистрант, ғылыми жетекшісі – заң ғылымдарының докторы Жанузакова Л.Т.), Ковальчук Ильяс (магистрант, ғылыми жетекшісі – заң ғылымдарының докторы Жанузакова Л.Т.), Сарсенғалиева Виктория (4 курс студенті, ғылыми жетекшісі – заң ғылымдарының кандидаты Рехсон С.Н.), Жанәділ Жібек (2 курс студенті, ғылыми жетекшісі – PhD Джумабаева Қ.А.);
  • «Заманауи құқықтану мәселелері» номинациясы бойынша Крейдин Филипп (3 курс студенті, ғылыми жетекшісі – заң ғылымдарының кандидаты Сарина С.А.), Вдовенко Лариса (3 курс студенті, ғылыми жетекшісі – заң ғылымдарының кандидаты Сарина С.А.), Шокатаева Айнұр (2 курс студенті, ғылыми жетекшісі – PhD Джумабаева К.А.);
  • «Заңды зерттеу тақырыбының түпнұсқалығы» номинациясы бойынша Даекенова Асель (3 курс студенті, ғылыми жетекшісі – т.ғ.д. Рехсон С.Н.), Нұртай Айдын (2 курс студенті, ғылыми жетекшісі – PhD докторы Джумабаева К.А.), Ақназарова Аруна (2 курс студенті, ғылыми жетекшісі – PhD. Джумабаева К.А.), Руфина Ахмедова (2 курс студенті, ғылыми жетекшісі – PhD Джумабаева К.А.).

Халықаралық студенттік ғылыми конференцияның негізгі мақсаттарына қол жеткізілді:

• қатысушылардың шығармашылық және интеллектуалдық әлеуеті жүзеге асты;
  • магистранттар мен студенттердің шығармашылық қабілеттері ашылады және ынталандырылды;
  • студенттердің ғылыми-практикалық қызметінің нәтижелері тексерілді;
  • халықаралық жетістіктермен, заң ғылымы мен практикасының мәселелерімен алмасу жүзеге асырылды.