Давлетова М. Т. – Қазақстан экономикалық ғылымдар академиясының мүшесі

2023 жылғы 13 желтоқсанда М. Т. Давлетова, экономика ғылымдарының кандидаты, ЖАК доценті, “Тұран” университетінің “Маркетинг және логистика” кафедрасының зерттеуші профессоры Қазақстанның экономикалық ғылымдар академиясының мүшесі болды. Бұл оның кәсіби жетістіктерін, еңбегі мен жетістіктерін жоғары тану!

ЖОО-дағы педагогикалық жұмыс өтілі-35 жылдан астам. “Маркетинг” ББ бойынша арнайы пәндерді 3 деңгейде оқытады: бакалавриат, магистратура, PhD докторантура. 4 түрлі жоғары оқу орындарында басшылық лауазымдарда (кафедра меңгерушісі, оқу-әдістемелік бөлімінің директоры) қызмет атқарды. Қазіргі уақытта “Маркетинг және логистика” кафедрасының (ОӘК) оқу-әдістемелік секциясының төрағасы, “Тұран” университетінің Сапаны бағалау комитетінің (ҚОК) мүшесі, “Маркетинг және жарнама” мамандығы бойынша Республикалық оқу-әдістемелік кеңестің (РУМС) мүшесі (“Нархоз” университеті), ғылыми журналдың редакциялық алқасының мүшесі болып табылады “Tiu Journal of digital Economy and Business” (Turan International University, Өзбекстан Республикасы).

Ғылыми-педагогикалық қызметтегі жетістіктері, еңбегі мен жетістіктері үшін, ғылым мен білім беруді дамытуға қосқан үлесі үшін 4 медальмен марапатталды: білім беру ісінің құрметті қызметкері (Үздік 2020), Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үздік педагогы – 2022, Қазақстан Республикасының 2022 жылғы үздік маманы, 2023 жылғы үздік ғылыми қызметкер, сондай-ақ Қазақстан Республикасы ЖОО қауымдастығының Құрмет грамотасымен және “Тұран” университеті ректорының алғыс хатымен.

155-тен астам жарияланған ғылыми еңбектері, оның ішінде 20 оқулық пен оқу құралдары, 3 монография, Scopus дерекқорында индекстелетін журналдарда 3 мақала бар. 5 оқу құралы “Маркетинг және жарнама”мамандығы бойынша РУМС белгісімен жарияланды. Сондай-ақ оқу құралдарына 5 авторлық куәлік бар.

3 ғылыми-зерттеу тақырыбын, оның ішінде “маркетингтегі цифрлық технологиялар және инновациялық әдістер” ғылыми жобасын басқарды. Ағылшын тілін біледі, advanced және IELTS сертификаттарына ие. “Тұран” университетінде 8d04105 – “Маркетинг”білім беру бағдарламасы бойынша PhD докторантураның ашылуына елеулі үлес қосты.

Майра Тұрысбекқызын академик атағымен құттықтаймыз және болашақта үлкен шығармашылық табыс тілейміз!