Қазақстандық қонақүйлер мен мейрамханалар қауымдастығының (ҚҚмМҚ) қонақүйлер клубының көшпелі отырысы

2024 жылғы 20 ақпанда Қазақстандық қонақ үйлер мен мейрамханалар қауымдастығының (ҚҚмМҚ) қонақүйлер клубының көшпелі отырысы өтті, оған «Тұран» университеті мүше болып табылады (барлығы 63 компания мүшелері). Клуб төрағасы – Нина Михайловна Филиппова, «Тахар» қонақ үйінің директоры және «Тұран» университетіндегі «Мейрамхана дело және қонақ үй бизнесі»білім беру бағдарламасының аттестаттау комиссиясының мүшесі.

Көшпелі отырысқа туризм және қонақжайлылық индустриясы колледжі (ТжҚИК) базасында «Туризм және сервис» кафедрасының меңгерушісі, тарих ғылымдарының кандидаты Г.Ш. Файзуллина қатысты. Қонақ үй бизнесінің өкілдерімен қатар Ғалия Шаукетқызы «Алматы қаласының қонақ үйлерінде персоналды оқыту және дамыту бағдарламалары», «Халықаралық туристерді тарту және Алматы қаласының туристік бағыт ретіндегі беделін нығайту»пікірталастарына қатысты. И. В. ТжҚИК-тің оқу-әдістемелік жұмыс жөніндегі орынбасары Анаятова Қонақжайлылық индустриясы түлектерінің моделін дамытуға стейкхолдерлердің қосқан үлесі туралы тақырыпты талқылауға аудитория ұйымдастырды. Сонымен қатар, қатысушыларға ECOBER компаниясының «Кір жуу жұмысын оңтайландыру: жабдықтар мен химияны тиімді пайдалану» және «Кәсіби асүйдегі Инновациялық технологиялар»тақырыптарында практикалық семинарлар мен шеберлік сыныптарын іске қосу туралы ақпарат ұсынылды. Психолог Елена Безрукова «қонақжайлылық индустриясының қызметкерлерін эмоционалды қалпына келтіру әдістері»атты тренинг өткізді.

Іс-шараның тамаша аяқталуы колледж бойынша экскурсия, оның өндірістік базасымен танысу болды. Айта кетерлігі, осы колледждің көптеген түлектері «Тұран» университетіне оқуға түседі, «Тұран» университетінің «Туризм және сервис» кафедрасының екі штаттық қызметкері сениор-лекторлар М.А. Мұсаев пен А. В. Величко да ТжҚИК түлектері болып табылады. Мұндай кездесулер білім берудің барлық деңгейлерінің өкілдері мен стейкхолдерлерді жақындастырады, қызмет көрсету саласын дамытуға мүдделі қатысушылар арасындағы өзара түсіністікке ықпал етеді.