Профессор А.Ф. Әубәкіровты еске алуға арналған V Халықаралық ғылыми-практикалық конференция

2024 жылғы 29 наурызда Құқық ғылыми-зерттеу институты мен «Құқықтану және халықаралық құқық» кафедрасының ұйымдастыруымен бейнекөпір режимінде профессор А.Ф. Әубәкіровтың еске алуға арналған «Технологиялық процестің әсерінен қазіргі заманғы құқықтың өзгеруі» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференцияда «Тұран» университеті, кәсіподақтардың Санкт-Петербург гуманитарлық университетінің Алматы филиалы; Янка Купала атындағы Гродно мемлекеттік университеті (Беларусь Республикасы); Орехово-Зуево мемлекеттік гуманитарлық-технологиялық университеті (Ресей Федерациясы), Дон мемлекеттік техникалық университеті, Ресей Федерациясы Президентінің жанындағы Ресей халық шаруашылығы және мемлекеттік қызмет академиясының (Ростов-на-Дону, Ресей Федерациясы) студенттері мен

магистранттарының 26 баяндамасы тыңдалып, талқыланды.

Ғылыми баяндамалар конференцияға қатысушы елдердің құқық қолдану тәжірибесін жетілдірудің инновациялық тәсілдерін ұсынады. Талқылау азаматтық-құқықтық қатынастардың жаңа объектілері туралы проблемалық мәселелер, заң коллизиясы банк құпиясын құқықтық реттеу мәселелері, электрондық дауыс беруді бағалау, қылмыстық процесте физиогномиялық талдау әдісін қолдану және т.б. түрткі болды.

Жас ғалымдардың ғылыми-тәжірибелік конференциясының нәтижелері ғылыми-техникалық прогрестің және халықаралық ынтымақтастықтың тиімділігі кезеңіндегі құқықтану саласындағы заманауи мәселелерге жастардың үлкен қызығушылық танытқанын көрсетті.