«Қырғызстан және Қазақстан Республикаларындағы экологиялық шығындарды есепке алу және талдау ерекшеліктері» тақырыбында қонақ дәрісі

Тұран университетінің «Есеп және аудит»  кафедрасының Б. Н. Ельцина атындағы Қырғыз-Ресей Славян университетімен ынтымақтастығы аясында 2024 жылғы 19 наурызда онлайн форматта магистранттар мен 3 курс студенттеріне «Экологиялық шығындарды есепке алу және талдау: теориялық негіздер» тақырыбында қонақ дәрісі өткізілді. Лектор «Бухгалтерлік есеп, талдау және аудит» кафедрасының меңгерушісі э.ғ.д., профессор Нуралиева Шолпон Асқарқызы болды.

Дәріскер экологиялық залал бойынша міндеттемелерді анықтау әдістемесін егжей-тегжейлі ашты, өйткені бұл мәселе бүгінгі күні практикалық маңызы бар. Қонақ дәрісінің тақырыбы кәсіби қызығушылықты тудырды және магистранттар экологиялық шығындарды есепке алу мен талдаудың кейбір аспектілерін белсенді түрде талқылады. Тыңдаушылар экологиялық шығындарды талдау компанияның ағымдағы жағдайын бағалауға, тәуекелдер мен қолайлы факторларды ескеруге, сондай-ақ болашаққа барабар болжам жасауға мүмкіндік беретініне тағы да көз жеткізді.