«Бизнес, білім және мемлекет» халықаралық форумы Халықаралық конференция «Үштік Спираль инновациялық экожүйелерді қалыптастырудың негізі ретінде» 2024 жылғы 14 мамыр

Үштік спираль моделі тұрақты даму, жеделдетілген өсу және қоршаған ортаны қорғау проблемаларын шешу процесінде институционалдық салалардың өзара іс-қимылын көздейді. Жаһандық әлеуметтік, экономикалық және экологиялық мәселелер барған сайын қауымдастықтардың инклюзивтілігін, бәсекеге қабілеттілігін және тұрақтылығын талап етеді, бұл қазіргі жағдайдан туындаған өзгерістерге тез бейімделуді талап етеді. Инновация үштік спираль стратегиялары мен әрекеттері арқылы тұрақты дамудың кешенді шешімдерін ұсынатын бизнес, билік және білім беру өкілдерінің қатысуымен икемді экожүйелерді құру арқылы осы жағдайларға жауап берудің негізгі құралдарының біріне айналуда.

Конференцияның мақсаты – пікірталас форматында кәсіпкерлік университеттер, ақылды үкіметтер, тиімді өнеркәсіп және азаматтық қоғам арасындағы қарым-қатынас процесінде туындайтын мәселелерді талқылау, ерекшеліктерін анықтау, шешімдерін табу, эмпирикалық зерттеулердің нәтижелерімен алмасу, білім беру тәжірибесімен және практикалық қызмет нәтижелерімен алмасу үшін кеңістік құру.

Халықаралық конференцияның негізгі тректері:

• аймақтық ерекшелікке негізделген инновация мен экономикалық өсу нүктелерін іздеу;
  • инновациялық ойлауды қалыптастырудың катализаторы және ортасы болып табылатын кадрлық әлеуеттің болуы, жетілдірілуі және ұтқырлығы мәселелері;
  • кәсіпкерлік бастаманың және сындарлы шығармашылықтың қайнар көзі ретінде үштік спиральға қатысушылардың өзара әрекеттесу процесінде университеттің рөлін күшейту;
  • инновациялық кластерлер мен кластерлік бастамалар Үштік Спираль тұжырымдамасын практикалық қолдану ретінде;
  • жасанды интеллект: құқықтар, міндеттер, бостандықтар;
  • мемлекеттік қызметшілердің құзырет жүйесін және оларды бағалау әдістерін дамыту;
  • сандық экономиканың экожүйесін дамыту және «болашақ мамандарын» даярлау үшін институционалдық ортаны қалыптастыру;
  • кадр мәселесі бойынша челлендж: бизнес және білім беру ынтымақтастығы.

Халықаралық конференцияға қатысушылар: мемлекеттік билік органдарының және экономиканың нақты секторының өкілдері, Қазақстан Республикасының Жобалық менеджерлер одағы, «Атамекен» ҚР ҰКП, Қазақстан Республикасының Жоғары оқу орындары, бизнес-құрылымдардың өкілдері.

Үйлестірушілер

Т.Т. Мұхамедьярова – экономика факультетінің деканы, э.ғ.к., профессор.

телефоны: 8 777 243 9800

e-mail: t.mukhamedyarova@turan-edu.kz