2024 жылы 2 мамырда Лобачевский университетіндегі серіктестеріміз ұйымдастырған «Білім беруді дамытудың өзекті тенденциялары: үздік ресейлік және шетелдік тәжірибелер» (EduVolgaForum) 5-мерейтойлық халықаралық конференциясы аясында «Студенттерді ғылыми-зерттеу қызметіне тарту практикасы: проблемалар және оларды шешу бағыттары» секциясының жұмысы өтті.

Аталған конференцияның мақсаты-жоғары білім беру саласындағы проблемалық аспектілерді талқылау, ғылым мен білім беру саласындағы университетаралық ынтымақтастықты дамыту және нығайту үшін алаң құру. Атап айтқанда, конференция жоғары оқу орындарының басшы және профессор-оқытушылар құрамына, сондай-ақ университеттерде білім беру қызметін ұйымдастыратын әкімшілік қызметкерлерге арналған.

Пленарлық отырыста «Туран» университетінің стратегиялық даму, ғылым және инновациялар жөніндегі проректоры, э.ғ. к., PhD Разакова Дина Ибрагимовна құттықтау сөз сөйледі.

Біздің университеттен баяндамалар ұсынылды:

1. «Студенттерді Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында ғылыми-зерттеу қызметіне тарту ерекшеліктері» – Ералина Эльмира Маратқызы –меңгерушісінің орынбасары. «Менеджмент» кафедрасы, «Туран» университеті, Қазақстан Республикасы, Алматы қ. Хаджиева Гүлжахан Усманқызы – «Әлемдік және Ұлттық экономика» кафедрасының профессор-зерттеушісі, «Туран» университеті, Қазақстан Республикасы, Алматы қаласы.
  2. «Кәсіпкерлік және ғылым: даму мәселелері мен перспективалары» – Дадабаева Дардана Маратқызы – «Әлемдік және Ұлттық экономика» кафедрасының меңгерушісі, «Туран» университеті, Қазақстан Республикасы, Алматы қаласы. Береснева Анна Сергеевна-«Туран» Бизнес-инкубаторының жетекшісі, «Әлемдік және Ұлттық экономика» кафедрасының сениор-лекторы

Модератор:

Арупов Акимжан Арупович – «Туран» университетінің әлемдік экономика және халықаралық қатынастар институтының директоры.

Ұйымдастырушылар: «Әлемдік және Ұлттық экономика» кафедрасының ПОҚ.

Бағдарламаны жүктеу