2024 жылдың 15 мамырында “Тұран” университетінде “Қаржы”білім беру бағдарламасына арналған XVI Республикалық студенттік пәндік олимпиада өтті

Олимпиадаға қатысу үшін 27 ЖОО өтінім берді, олардың 10 ЖОО ұйымдастырушылар мәлімдеген талаптар бойынша іріктеуден өтті.

Іріктеуден өткендердің арасында олимпиаданың ұйымдастыру комитетінің шешімі бойынша келесі жоғары оқу орындарының студенттері мен ғылыми жетекшілері қатысты: Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті, “Esil University” мекемесі, М. Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті, Almaty Management University, әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті, Karaganda Buketov University, Қарағанды Қазтұтынуодағы университеті, мекеме “Тұран” Университеті.

Өткізілген олимпиаданың серіктестері ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Қаржы қызметтерін тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті, “Банк ЦентрКредит” АҚ, “Jusan Bank” АҚ, “Kredit Seven Kazakhstan “Микроқаржы ұйымы” ЖШС, “ONE CREDIT “Микроқаржы ұйымы”ЖШС тұрғындарының қаржылық сауаттылығын арттыру жобасы болды.

Олимпиада қазылар алқасының құрамында:

• Мухамед Багдатулы – Халықтың қаржылық сауаттылығын арттыру басқармасының, қаржы қызметтерін тұтынушылардың құқықтарын қорғау Департаментінің, ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің бас маманы;
  • Габдуллина Инабат Сағатқызы – “Kredit Seven Kazakhstan “Микроқаржы ұйымы”ЖШС директорының орынбасары;
  • Даткаев Альжан Артыкбаевич – “ONE CREDIT “Микроқаржы ұйымы”ЖШС директоры;
  • Жуватканова Алия Нурлановна – “Банк ЦентрКредит” АҚ жоспарлау және қаржы орталығының шығындарды бақылау дирекциясының басшысы;
  • Уздяев Александр Владимирович – “Jusan Bank” АҚ Басқарушы директоры.

Екінші кезеңде іріктеуден өткен студенттер үш турға қатысты:

1. “Салықтар және салық салу”, “Корпоративтік қаржы”, “Банк ісі”, “Қаржы нарықтары және делдалдар”пәндері бойынша тестілеу;
  2. “Finance IQ” капитандар конкурсы;
  3. Олимпиада тақырыбы бойынша ғылыми-зерттеу жобаларын қорғау.

Қызықты сәт Instagram-дағы қаралымдар мен түсініктемелер санымен бағаланған “Болашақ қаржыгері” жоғары оқу орындарының бейне визиткаларын көрсету болды.

Байқау қорытындысы бойынша қазылар алқасының шешімімен орындар келесідей бөлінді:

• 1 орын – Алимбаева Алина, Станкевская Ангелина (Қазтұтынуодағының Қарағанды университеті);
  • 2 орын – Шокпаров Ерасыл, Мухит Нұраят (М. Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті);
  • 2 орын – Сыдыкова Ясмина, Сейшонло Лейла, Дусупхан Дина (“Тұран” университеті ” мекемесі);
  • 3 орын – Сапаркул Аяулым, Саметхан Дінмұхамед, Акенев Арлан (әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті);
  • 3 орын – Жарылғапова Жансая, Жаукарбекова Ақниет, Мадикан Зере (Karaganda Buketov University);
  • 3 орын – Нұртаза Дарын, Каримов Ерназар, Каримов Даниял (Almaty Management University).

Олимпиада жүлдегерлері дипломдармен және бағалы сыйлықтармен марапатталды.