Тұран университеті «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасы Польша Республикасының Бас консулдығымен бірлесіп халықаралық конференция өткізді

2024 жылдың 20 мамырында Тұран университеті «Аймақтану және халықаралық қатынастар» кафедрасы мен Польша Республикасының Бас консулдығы «Көрнекті тұлғалар үлгісіндегі Қазақстан-Польша қарым-қатынастарының тарихы» тақырыбында халықаралық конференция өткізді. Конференция тақырыбы алғаш рет қазақ және поляк халықтары арасындағы байланыстың қалыптасуы мен дамуындағы белгілі тұлғалардың рөлін талқылауды көтерді. Қатысушыларға құттықтау сөз сөйледі: Қазақстан Республикасының Бельгия Корольдігіндегі Елшісі Марғұлан Баймұхан, Польшаның Қазақстандағы Бас консулы Йозеф Тымановский, Тұран университетінің проректоры Разакова Дина Ибрагимқызы. Басты отырыс тақырыбы бойынша М.Баймұханов пен Ж.Кәрінбаевтың «Әйгілі тұлғалар үлгісінде қазақ-поляк қатынастарының тарихы» кітабының тұсаукесері және талқылауы болды. Ғылыми жұмыстың авторлары өз жұмыстарының негізгі нәтижелерімен таныстырып, талқылау барысында сұрақтарға жауап берді. Сонымен қатар дөңгелек үстел барысында сөз сөйледі: Губайдуллина М.Ш., Галия Темиртон, доктор Дмитрий Панто, магистр Нышанбаев Н.К. Конференция модераторы: Аймақтану және халықаралық қатынастар кафедрасының меңгерушісі Төлен Ж.М. Польшаның Қазақстандағы Бас консулдығымен бірлесіп ұйымдастырылған осындай үшінші кездесу екенін растады. Дөңгелек үстелге қатысушылар Польша мен Қазақстан арасындағы достық байланыстарды нығайту үшін поляк және қазақ халықтарының тарихының жетістіктерін сақтаудың ерекше маңыздылығын растады.