Алматы қаласы, Сатпаев көшесі, 16а
Қабылдау комиссиясы +7 727 260 40 00

Саясаттанушылардың XI Халықаралық жыл сайынғы жазғы мектебі

Саясаттанушылардың жыл сайынғы XI Халықаралық жылдық жазғы мектебі 2021 жылдың 30 маусымы мен 2 шілдесі аралығында Тұран университетінде  өтті.

Жазғы мектептің ұйымдастырушылары – Қазақстанның саяси зерттеулер қауымдастығы, Қазақстан гуманитарлық-саяси конъюнктура орталығы және Тұран университеті.

Саясаттанушылардың жазғы мектебінің басты мақсаты – Қазақстан Республикасында саяси білімнің дамуына үлес қосу, қоғамдық-гуманитарлық пәндер оқытушыларының, саяси партиялар мен ҮЕҰ белсенділерінің, студенттердің, магистранттардың, PhD докторанттардың біліктілігін арттыру, отандық саясаттанудың сараптамалық маңыздылығын күшейту.

Саясаттанушылардың жазғы мектебі аралас форматта өтті: дәрістер, семинарлар, дөңгелек үстелдер және онлайн режимінде.

Саясаттанушыларға арналған жазғы мектептің тақырыбы: «Өтпелі қоғамдардағы саяси қайта құрулар: посткеңестік елдердің тәжірибесі».

Жазғы мектеп лекторлары:

• Васадзе Гела, Грузия GSAC стратегиялық талдау орталығының аймақтық бағдарламаларының жетекшісі.
  • Құрманов Зайнидин Карпекұлы, Қырғыз Республикасы Сыртқы істер министрлігі Дипломатиялық академиясының ғылым жөніндегі проректоры, тарих ғылымдарының докторы, профессор.
  • Мамедов Рашад Эйнаддин оглы, Әзірбайжанның Түркиядағы Төтенше және Өкілетті Елшісі.
  • Пойта Юрий, Жаңа геосаясатты зерттеу желісінің азиялық бөлімінің жетекшісі (Украина).
  • Олег Федорович Шабров, Мәскеу мемлекеттік университеті, саясаттану факультеті, мемлекеттік саясат кафедрасының профессоры М.В. Ломоносов, саясаттану ғылымдарының докторы.
  • Амребаев Айдар Молдашұлы, ҚР БҒМ ҚН Философия, саясаттану және дінтану институтының жетекші ғылыми қызметкері, философия кандидаты.
  • Илеуова Гульмира Тоқшалыққызы, «Стратегия» әлеуметтік-саяси зерттеулер орталығы» ҚҚ жетекшісі, әлеуметтану ғылымдарының кандидаты.
  • Рысмамбетов Расул Ибрагимович – қаржылық кеңесші.
  • Сарым Айдос Әміроллаұлы, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты.

Саясаттанушылардың XI Халықаралық жазғы мектебіне қатысушыларды «Тұран» университетінің ректоры, экономика ғылымдарының докторы, профессор Р.Алшанов құттықтады.

Модератор Қазақстан гуманитарлық-саяси конъюнктура орталығының президенті, саяси ғылымдарының докторы, профессор Алияров Е.Қ.

Спикерлердің сөздері ғылыми пікірталас пен қызу пікірлер атмосферасында өтті.

Саясаттанушылардың жазғы мектебін аяқтағаннан кейін барлық қатысушылар сертификаттар алды.

Соңғы жазбалар