«Кәсіпкердің зияткерлік меншікті қорғауы» қонақ кездесуі

«Маркетинг және логистика» кафедрасы «Кәсіпкердің зияткерлік меншікті қорғауы» тақырыбында қонақ кездесуін ұйымдастырды.

Кездесу спикері Наталья Шаповалова, заңгер, патент-адвокат, «Tukulov & Kassilgov Litigation» заң компаниясының серіктесі болды.

Кездесу 2023 жылдың 11 сәуірінде, 308 аудиторияда, сағат 16.10-да «Маркетинг» мамандығының студенттері мен «Тұран» университетінің оқытушылары белсенді қатысты.

Қонақтар кездесуі «Брендті басқару» пәні бойынша «Брендті бәсекелестер мен жер басып алушылардан қорғау» тақырыбы аясында ұйымдастырылды.

Кездесу барысында Наталья Шаповалова студенттерге маркетингтік және кәсіпкерлік қызмет барысында құрылған зияткерлік еңбек нәтижелерін қорғаудың әртүрлі тәсілдері туралы айтып берді. Авторлық құқықтың, патент алудың және тауар таңбасын тіркеудің артықшылықтары мен кемшіліктері егжей-тегжейлі талқыланды. Логотипті сауда белгісі немесе авторлық құқық ретінде тіркеу мәселесі ерекше қызығушылық тудырды.

Кездесу интерактивті форматта өтті, студенттер мен оқытушылар тарапынан көптеген сұрақтар қойылды.

Қонақтар кездесуін ұйымдастырушы-Әсел Ахатқанқызы Қайырова, Э.Ғ. М., «Тұран» университетінің «Маркетинг және логистика» кафедрасының аға оқытушысы.