«Тұран жолбарыстары» командасында Туризмнің белсенді түрлерінің техникасы мен тактикасы бойынша олимпиадада III орын

Сегізінші Желтоқсанда «Туризм» білім беру бағдарламасының 2-курс студенттері (Ақылбеков Анвар, Белоусов Александр, Скопина Дарья, Санаров Егор, Каландарова Шаходат, оқытушы – Эргешов А.А.) Туризмнің белсенді түрлерінің техникасы мен тактикасы бойынша VI Халықаралық олимпиадаға қатысты. Өткен іс-шараның қорытындысы бойынша «Тұран жолбарыстары» командасы III орынға ие болды.

Жарыс Астана қаласындағы «Еуразия» спорт кешенінің алаңында өтті. Ұйымдастырушы – Л. Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті. Әр түрлі қалалардан жеті команда екі қашықтыққа қатысты: «командалық» және «бума». Өткен жылғы жарыстан айырмашылығы, биылғы жылы ұйым туристік көпсайысқа баса назар аудара отырып, альпинизм аспектісін алып тастау туралы шешім қабылдады.

Қашықтықтар күрделілігімен ерекшеленді және қатысушылардан жақсы тапқырлық, физикалық және техникалық дайындықты талап етті.