«Психология» кафедрасы жанындағы «Үздік ғылыми зерттеулер – 2024» конкурсының нәтижелері

2024 жылғы 22 сәуір мен 17 мамыр аралығында «Тұран» университетінің «Психология» кафедрасында «Үздік ғылыми зерттеу» тақырыбында жас ғалымдардың байқауы өтті.

Байқаудың негізгі мақсаты – білім алушылардың ғылыми дайындық деңгейін арттыру, психология саласындағы өзекті теориялық және қолданбалы зерттеулерді анықтау.

Байқауға «Психология» білім беру бағдарламасының 13 магистранты мен 7 докторанты қатысты.

Психология ғылымдарының докторы, профессор О.С. Санғылбаевтың төрағалығымен өткен байқау комиссиясы жүлделі орындар санын анықтады: 1 орын – бір зерттеу жұмысы, 2 орын – екі зерттеу жұмысы, 3 орын – үш зерттеу жұмысы.

Үздік ғылыми зерттеу жұмысы ретінде докторант Қ. О.Аханның  «Студенттердің когнитивтік-қызметтік стиліне шығармашылық қабілеттерінің әсері» (ғылыми жетекшісі: психолог. н. кәсіби. Қасымжанова А.А.) жұмысы танылды.

Екінші орынға магистрант Г.М.Дүйсалиеваның «Классикалық музыканың адамның эмоциялық жағдайына әсері» (ғылыми жетекшісі: психолог. н. кәсіби. Мун М.В.) және докторант Ысқақ Г.Т. «Жасөспірімдердің мінез-құлық стратегиясын таңдаудың және мінез-құлық акцентуациясының өзара байланысы» (ғылыми жетекшісі: психолог. н. Санғылбаев О.С.) ұсынылды.

Үшінші орынды докторант А.А. Өтеулованың «Медбикелердің коммуникативтік дағдыларын қалыптастыруға әсер ететін факторлар» зерттеу жұмысы (ғылыми жетекшісі: м.а., кәсіби. Асимов М.А.), магистрант Андриянов Я.А. «Психологиялық ерекшеліктер мен ұзақ сапарлар арасындағы өзара байланыс» (ғылыми жетекшісі: м.а., кәсіби. Дуплякин Е.Б.) және магистрант Ж.М. Алова «Адамның өміріне қанағаттану және психологиялық әл-ауқат проблемасының теориялық негіздері» (ғылыми жетекшісі: PhD, доцент, кафедра меңгерушісі Т.П. Васько) бөлісті.

Байқаудың барлық қатысушыларын құттықтаймыз!