Халықаралық зерттеулер

Профессор, доктор Бүлент Тарманның білім беру саласында 25 жылдан астам кәсіби тәжірибесі бар (15 жыл университетте, 10 жыл бизнестік кеңес беруде), соның ішінде сабақ беру, оқу, жоспарлау, бағдарламалау, жобаларды бақылау және бағалау.

Ол білім беру және әлеуметтік саясатты жоспарлау салаларындағы Еуропа Одағынын жобаларына қатысты. Білімдегі сапалы талдау зерттеу әдістемесі, бағдарламалау, мониторинг және бағалау бойынша терең түсінігі мен тәжірибесі бар. Ол OpenED Network  желісінің негізін қалаушы. Профессор Тарман АҚШ-тың Пенсильвания университетінде білім және әлеуметтік ғылымдар және салыстырмалы және халықаралық білім саласындағы PhD дәрежесін алды. Сондай-ақ Миссури университетінің білім саласындағы магистрі, Колумбия, АҚШ. Түркияның Хаджеттепе университетінде тарих мамандығы бойынша бакалавр дәрежесін алған. Жалпы алғанда профессор Тарманның халықаралық қаржыландырылатын жобаларда және білім беру орындарында басқаруда және жетекшілік етуде 15 жылдан астам тәжірибесі бар.

Доктор Тарман қазіргі уақытта білім берудегі әлеуметтік зерттеулерді зерттеу журналының (www.jsser.org) және әлеуметтік ғылымдар мен технологиялардағы зерттеулерге арналган журналдың (www.ressat.org) бас редакторы. Оның негізгі ғылыми зерттеу саласы әлеуметтік ғылымдар білімі, соның ішінде атап айтқанда педагогикалық білім берудегі инновациялар, азаматтық және адам құқықтары, білім берудің жаһандануы, оқу жоспарын әзірлеу, білім берудегі гендерлік мәселелер және білім берудегі мультикультурализм тақырыптарында жұмыс жүргізуде. Профессор Тарманның рецензияланған журналдар және кітаптарда жарияланған 100-ден астам ғылыми мақалалары, конференция материалдары бар.