24 желтоқсанда “Alter Ego” кітап клубы аясында біз арт-терапия жүргіздік

24 желтоқсанда “Alter Ego” кітап клубы аясында біз психологтар Жадра Секрекова және Динара Арганчиевамен арт-терапия жүргіздік. Олар біздің университетіміздің Психология кафедрасының PhD докторанттары.

Арт-терапияда біз метафоралық ассоциативті карталармен жұмыс істедік, өмірлік тепе-теңдік дөңгелегін салдық және work-life тепе-теңдігін қалай жақсартуға болатындығы туралы ұсыныстар алдық.

Метафоралық карталар (МАК) – бұл әртүрлі өмірлік жағдайлар мен кейіпкерлері бар суреттер жиынтығы. Әр сурет – бұл ойлар, сезімдер мен күйзелістердің бірлестігі немесе метафорасы.

МАК-пен жұмыс жасауда психологтың тәжірибесі, оның ішінде өмірлік тәжірибесі үлкен рөл атқарады.

Өмірлік тепе-теңдік дөңгелегі – бұл сіздің өміріңізде не өзгерткіңіз келетінін түсінуге көмектесетін әдіс.

Бұл бірнеше секторға бөлінген шеңбер. Әр сектор өмірдің белгілі бір саласына жауап береді. Классикалық нұсқада олардың 8-і бар: денсаулық, отбасы, қаржы, жұмыс, достар, демалыс, өзін-өзі дамыту, оқу.

Бірақ секторлар мен салалар қалағаныңызша болуы мүмкін. Сіз уақытыңызды неге арнайтыныңызды және нені бақылауға алғыңыз келетініңіздің барлығын жазыңыз.

Арт-терапиядан кейін біз екі кітапты талқыладық:

Оливер Сакс “Әйелін шляпасының орнына қабы